Hongkong ruší většinu pravidel COVID, ačkoli masky jsou stále povinné

HONG KONG (Reuters) – Hongkong od čtvrtka zruší svá přísná pravidla týkající se koronaviru, řekl vůdce města John Lee, což znamená, že příchozí již nebudou muset podstupovat povinné testy PCR a městu bude také zrušeno povolení k očkování.

Všechna opatření budou ve čtvrtek zrušena, kromě nošení roušek, které zůstává povinné, řekl Lee na středečním brífinku pro média.

„Město dosáhlo poměrně vysoké proočkovanosti, což přispívá k vybudování bariéry proti epidemii,“ řekl Li.

Dodal: „Hongkong má dostatečné množství léků pro boj s koronavirem a zdravotničtí pracovníci nashromáždili bohaté zkušenosti s řešením epidemie.“

Li řekl, že jeho vláda si klade za cíl znovu otevřít hranici s Čínou do 15. ledna a spolupracuje s úřady za hranicí, aby zajistila řádné znovuotevření.

Úřady se podle něj připravují na odstranění všech omezení.

„Nastal správný čas, abychom to udělali,“ řekl mi, „teď, když se na to šest měsíců připravujeme.“ „Celá komunita se na to připravuje. To vše děláme podle naší místní epidemiologické situace.“

Požadavek na povolení vakcíny v Hongkongu, který byl uložen v únoru a který byl nezbytný, aby se lidé dostali na většinu míst v Hongkongu, vyprší ve čtvrtek. Od čtvrtka budou také zrušena pravidla sociálního distancování, jako je omezení shromáždění více než 12 lidí na veřejnosti.

Město téměř tři roky do značné míry následovalo příklad Číny v boji proti novému koronaviru, přičemž obě místa jsou poslední baštou v přijímání nekoronavirové politiky.

Odstranění omezení pravděpodobně zvýší počet cestujících do bývalé britské kolonie, kteří se jim dříve kvůli přísným omezením vyhýbali.

V překvapivé změně politiky Čína tento měsíc začala s odstraňováním nejpřísnějšího režimu blokování a rozsáhlého testování na světě. Úřady tento týden uvedly, že země přestane od 8. ledna vyžadovat, aby příchozí cestující vstupovali do karantény.

READ  Rusko zahajuje válečné hry s Čínou uprostřed napětí se Spojenými státy

Cestovní omezení byla mezi Hongkongem a pevninou zavedena počátkem roku 2020. Znovuotevření bylo několikrát odloženo kvůli epidemiím v Hongkongu nebo na pevnině.

Vláda v prosinci oznámila, že mezinárodní cestující přijíždějící do Hongkongu od poloviny měsíce již nepodléhají kontrolám pohybu souvisejícím s koronavirem nebo jim není odepřen vstup na určitá místa.

Obchodní skupiny, diplomaté a mnozí obyvatelé kritizovali pravidla Hongkongu COVID-19 s tím, že ohrožují jeho konkurenceschopnost a status mezinárodního finančního centra.

Pravidla ovlivňují hongkongskou ekonomiku od začátku roku 2020 a urychlují exodus podniků, expatů a místních rodin, kteří odešli uprostřed kampaně Pekingu, aby převzal bližší kontrolu nad bývalou britskou kolonií.

Další zprávy od Jesseho Panga a Angela Wua. Střih Tom Hogg, Lincoln Feast a Muralikumar Anantharaman

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *