Zahájení světového univerziádního mistrovství v rychlobruslení | Zprávy, sport, práce

Vlevo, Dave Webb pomáhá Core Clarkové vztyčit americkou vlajku na zahajovacím ceremoniálu FISU University ​​University ​​Samper Skating Championships v úterý v Lake Placid. (Obrázek podniku – Parker O’Brien)

LAKE PLACID – Soutěž Lake Placid 2022 FISU Championship oficiálně začala v úterý večer slavnostním zahájením akce.

Slavnostního ceremoniálu na historickém moderním olympijském rychlobruslařském oválu se zúčastnilo padesát sportovců, závodních funkcionářů, dobrovolníků a diváků.

Speed ​​Skating Championships je první velký mezinárodní závod, který se bude konat v Lake Placid od roku 1991 Speed ​​Skating Country Match. Součástí akce budou závody každý den, přičemž sobota bude posledním závodním dnem.

„Lake Placid je nádherné místo v historii olympijského hnutí a FISU,“ Řekl to úřadující prezident FISU Lyons Eder během svého úvodního slova. „Všem lidem, kteří se účastní tohoto turnaje, přeji vše nejlepší. Doufám, že budete pokračovat v pozitivním duchu a pomůžete nám prosazovat hodnoty univerzitního sportu.“

Eder poznamenal, že kvůli pandemii koronaviru je tento turnaj druhou sportovní akcí FISU od března 2020, kdy Amsterdam v Nizozemsku hostil 5. mistrovství v rychlobruslení FISU.

Rychlobruslaři z Polska vyvěšují polskou vlajku během úterního zahajovacího ceremoniálu mistrovství světa v rychlobruslení FISU James C. Sheffield v eliptickém kole v Lake Placid. (Obrázek podniku – Parker O’Brien)

„Minulý týden jsme měli to štěstí, že jsme sezónu zahájili úspěšným mistrovstvím v krasobruslení v České republice,“ řekl Eder.

S lehkým sněžením, které pokrývalo 400metrový vnější ovál, akce oslavila bohaté dědictví Lake Placid v rychlobruslení. Video vypráví příběh historie oválu, kdy se Američané Jack Shea a Irving Jaffe stali zlatými olympijskými medailisty v rychlobruslení během zimních olympijských her v roce 1932 v Lake Placid, kde se v roce 1972 konaly závody rychlobruslařských her FIFA World University Games, a Američan Eric Hayden vyhrál olympijský rekord pět individuálních zlatých medailí během zimních her 1980.

READ  Šampion UFC Jerry Prochaska se dočkal velkého přivítání od šampionů v České republice

Polský národní šampion Szymon Palka hodil atletickou část 11násobného šampiona, zatímco David Sheffield, druhý bratranec Jamese C. Sheffielda, vztyčil vlajku FISU. Předseda dozorčí rady okresu Essex Shaun Gilland zdůraznil modernizaci oválu a prohlásil turnaj za otevřený.

Generální ředitel Adirondack Athletic Council Ashley Walden vyzval týmové rychlobruslaře, aby se chopili příležitosti a zajistili si své místo nejen v historii FISU, ale jako legenda Lake Placid.

Akce, která je zdarma a přístupná veřejnosti, začala ve středu závody na 1000 m žen, 3000 m žen, 1000 m mužů a 5000 m.

Dnes jsou na programu závody mužů a žen na 1500 metrů se startem ve 12:30 a páteční program zahrnuje závody mužů a žen na 500 metrů a stíhací týmy mužů a žen. Závod začíná v 10:30

Soutěž bude ukončena v sobotu závodem smíšených družstev a startem ve skupinách od 10:45 hodin.

Mezi země, které soutěží o 13 medailových závodů, patří Česká republika, Finsko, Německo, Maďarsko, Japonsko, Polsko, Nizozemsko, Norsko a Spojené státy americké.

Dnešní aktuální zprávy a další ve vaší doručené poštěYou May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.