Olympijská výchova: Nový program seznamuje studenty Lake Placid s majorem zimních sportů v jejich rodném městě Zprávy, sport, pracovní místa

Šestáčka Kylie Mihillová ve čtvrtek nakopla spršku sněhu při pokusu o sáňky v olympijském komplexu pro skoky na ledě. (Corporate Photo – Le Reuter)

LAKE PLACID – As „Hlavní město zimních sportů na světě,“ Jezero Placid poskytlo generacím místních obyvatel příležitost vyzkoušet si outdoorové aktivity, jako je lyžování, lyžování a klouzání.

Mnoho lidí, kteří zde měli tyto příležitosti, kteří zde vyrostli, se stali olympioniky, zatímco jiní se jen rádi účastnili sportů, které milovali.

Ale někteří mladí lidé prostě nedokázali využít vše, co Lake Placid nabízí, pokud jde o zimní sporty. Byl zahájen nový program pro místní studenty středních škol, aby se zajistilo, že jim tyto děti nebudou chybět.

Tento program se jmenuje JAGS, což znamená Jump, Aim, Glide a Slide. Jedná se o společné úsilí mezi střední školní částí Lake Placid a státním olympijským úřadem pro regionální rozvoj, který provozuje olympijská sportoviště. Dává šestým a sedmým žákům šanci vyzkoušet různé zimní sporty na místech, kde se konaly zimní olympijské hry 1932 a 1980.

Paul Willie, stříbrný medailista na zimních olympijských hrách 1992 v krasobruslení a ředitel sportu v ORDA, přišel s tímto plánem před více než rokem, aby seznámil mladé lidi s různými sporty. Škola v minulé sezóně vytvořila výbor, který měl zjistit, jak plán realizovat, a letos v zimě se stal skutečností.

Sedmý ročník Phoenix Colby se ve čtvrtek vydává na útěk, zatímco se pokouší skateboardovat během školní schůzky JAGS. (Corporate Photo – Le Reuter)

V jeho zkušební sezóně byla účast omezena na 24 studentů z Lake Placid Prep a je navržena tak, aby jim poskytla chuť všech druhů sportů v této oblasti, včetně běhu na lyžích, snowboardingu, biatlonu, vodních skútrů a lyžování. Studenti se scházejí jednou týdně ve čtvrtek po škole. Program měl původně začít v říjnu, ale byl odložen na začátek prosince kvůli kombinaci obav z pandemie koronavirů a nepříznivých povětrnostních podmínek na počátku. Doufáme, že program JAGS bude pokračovat až do konce března.

READ  Jessica Pegula vs. Barbora Krejčíková Kurzy a předpověď

Ve čtvrtek se skupina sešla v olympijském krasobruslařském komplexu, aby se dozvěděla o lyžích a bruslích. Podařilo se zúčastnit asi 15 účastníků a v osvěžující slunečný den bylo po ruce pět olympioniků a několik místních trenérů.

„Opravdu jsem se chtěl spojit s dětmi, které by nikdy nevyzkoušely sporty, díky nimž bylo Lake Placid tak populární,“ Popisující, jak program začal, řekl Willie. „Letos se jedná o pilotní program, protože přemýšlíme o tom, jak to udělat pro děti, které nemají žádné zkušenosti, a můj nápad je, že nechceme, aby děti přišly vyzkoušet něco jen jednou. alespoň se vraťte znovu a pak to zkuste znovu. “

Kromě Willieho pomohli olympijským čtyřhře dva stříbrní medailisté – Gordi Sher a Mark Gremet, oba obyvatelé Lake Placid – stejně jako Markéta Zionk, která reprezentovala Českou republiku jako mega-sportovec na zimních olympijských hrách 2002 a 2006 a nyní žije na klidném jezeře. Pátým olympijským hráčem, který si promluvil se studenty, byl Jay Rand, který byl dozorcem Severní Elby a byl fanouškem krasobruslení pro Spojené státy na olympijských hrách v roce 1968. Coleen Delaney a legenda koučování Larry Stone, který pracoval s mladými zúčastnili se také skokani na ledě na olympijských hrách v roce 1968. Ski Education Foundation v New Yorku, aby učili mladé lidi nejlepším bodům jejich sportu.

Cher, ředitelka marketingu a sponzoringu USA Luge, byla nadšená. Také řekl, že by mohl najít surový diamant ve skupině dětí, které se snaží používat lyže.

Markéta Zayonc (třetí zleva) seznamuje účastníky JAGS se základy boby ve čtvrtek v areálu olympijských skoků na lyžích. (Corporate Photo – Le Reuter)

„Je opravdu důležité, abychom našli sportovce z tohoto regionu,“ Řekl. „V každém olympijském týmu jsme měli obrovské sportovce z Lake Placid a regionu a chceme se ujistit, že můžeme pokračovat v této tradici. Chceme zajistit, aby školní děti mohly zažít sporty, které jsou v tomto regionu tak jedinečné. „

READ  Pátý francouzský den otevřených dveří: Kdo co řekl

„Jsem tady, protože mi ráda oplatí laskavost,“ Řekl Zayonc a dodal „Možná tady sponzorujeme nového olympionika. To je pro děti vše. Nemusíš mít dovednosti. Naučíme tě, jestli jsi ochotný to zkusit. Pokud to zkusí, jestli se jim to líbí, pokud s tím zůstanou, mohli by se jednoho dne stát olympijským hráčem. “

Čtvrtkové zasedání začalo tím, že Zayonc a Sheer učili polovinu účastníků o saních a vysvětlili základy ovládání saní. Druhá polovina mezitím dostávala tipy na skoky na ledu od Delaney a Stone. Potom drobci experimentovali se sportem, páky sklouzly ze zasněženého kopce a bruslaři mířili na krátkou vzdálenost, což mělo za následek malý skok. Když byli studenti spokojeni s jedním sportem, vyměnili vybavení a dali druhému šanci.

Olaf Carlson, učitel španělštiny v Lake Placid, byl letos v zimě dobrovolníkem pro tento program. Řekl, že je skvělé sledovat, jak se reakce mladých lidí mění od strachu k zábavě, jakmile si zvyknou na nový sport.

„Je to velmi vzrušující.“ Řekl Carlson. „Zpočátku jsou někteří z nich vyděšení k smrti, pak se ptají: ‚Můžeme trochu zestárnout?“ Můžeme začít trochu výše? „

Addis Livesey-Ferry odešel a Thalia Anastasia vyrazila ve čtvrtek na další sáňkařskou jízdu v olympijském skokanském areálu v Lake Placid. (Corporate Photo – Le Reuter)

Teresa Lindsay, ředitelka přípravné školy pro Lake Placid, uvedla, že je potěšena, že ji Wylie s touto myšlenkou oslovila, a dodala, že ačkoli pandemie COVID-19 znesnadňovala spuštění programu v terénu, v jeho úvodním roce to byl obrovský úspěch.

„Je to všechno o přístupu,“ Řekla Lindsay. „Toto je duchovním dítětem Paula Willieho a je to výjimečná příležitost. Mnoho našich dětí prostě nemá příležitost vyzkoušet si místa.“

Lindsay uvedla, že program nejprve začal bruslením v olympijském centru, protože studenti museli ze školy na stadion projít jen ulicí. Od té doby mohou jet autobusem na místa, včetně skoků na lyžích a střediska pro běh na lyžích v Mount Van Hoevenberg.

READ  Danbury Glover Teixeira obhajuje pás na UFC 275

Kromě dobrovolných trenérů a zaměstnanců ORDA pomáhali se správou programu i rodiče. Společnost JAGS rovněž obdržela grant ve výši 5 000 USD od Nadace Adirondack, přičemž velká část těchto peněz byla vyčleněna na teplé zimní bundy, čepice a rukavice účastníků.

„Děti to absolutně milují.“ Řekla Lindsay. „Jsou to děti, které tradičně k něčemu nebyly a nyní jsou. Nosí s hrdostí kabáty JAGS. Těší se na to každý čtvrtek.“

Olympionička Markéta Zayonc pomáhá sedmé třídě Avě Whiteové stát na velkých saních, než ve čtvrtek vyrazí na zasněžený kopec. (Corporate Photo – Le Reuter)

„Moje vize pro toto bylo přimět děti, aby začaly pracovat, aby celý svůj život nestrávily v Lake Placid, aniž by nevyzkoušely některé z těchto věcí,“ Dodal Willy. „Kdo ví? Někteří z nich by se mohli stát sportovci a někteří by se mohli stát zodpovědnými, ale pokud tomu tak není, pokud žijí v tomto městě již dlouhou dobu, budou oceněni pro tento sport a místa tady. Mohou se rozhodnout, že zde chtějí pracovat. Může to být sněžník nebo hřebelcovat. Budou s ním v kontaktu, protože se o to pokusili. „

Dnešní nejnovější zprávy a další ve vaší doručené poště

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *