Růst české výroby se v dubnu zlepšil

Růst české výroby se v dubnu zlepšil

Dnes regionální

Čtvrtek 6. května 2021 09:55

Údaje z průzkumu IHS Markit ukázaly, že český zpracovatelský sektor v dubnu mírně vzrostl s nižší produkcí a novými objednávkami.

Výrobní PMI vzrostl v dubnu na 58,9 z 58,0 v březnu. Čtení PMI nad 50 naznačuje růst v sektoru.

V dubnu se prodlužovaly dodací lhůty a růst produkce se zpomalil. Nový systém rostl mírnějším tempem. Počet zaměstnavatelů v dubnu vzrostl a tempo vytváření pracovních míst rostlo za více než tři roky. Obchodní nevyřízenost vzrostla nejrychlejším tempem od března 2018.

Vstupní náklady rostly nejrychlejším tempem od června 2001 a prodejní ceny rostly nejrychlejším tempem od data průzkumu. Nákupní aktivita v dubnu prudce vzrostla a zásoby hotových výrobků klesají pomalejším tempem. Výhled výroby se v dubnu zlepšil a důvěra vzrostla na nejvyšší úroveň za tři měsíce v naději na ukončení pandemie COVID-19.

Podpora budapešťského obchodního časopisu

Výroba lisu hodného jména je nákladná věc. Vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a prezentované bez obav nebo preferencí.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, jak a jak často nám budete posílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *