Webbův teleskop NASA potvrdil první exoplanetu

Webbův teleskop NASA potvrdil první exoplanetu

Vesmírný dalekohled NASA James Webb Space Telescope provedl první potvrzení exoplanety. Exoplaneta je planeta obíhající kolem hvězdy mimo naši sluneční soustavu.

Americká vesmírná agentura tvrdí, že exoplaneta je zhruba stejně velká jako Země.

Vědci z Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory v Marylandu zkontrolovali nová data shromážděná Webbem, aby zajistili správnost dat.

Předchozí pozorování jiného teleskopu NASA poskytlo určité důkazy o exoplanetě. Ale Webbovo potvrzení učinilo objev oficiálním.

Druhý vesmírný dalekohled se nazývá Transiting Exoplanet Survey Satellite neboli TESS. TESS byl vypuštěn v roce 2018 s cílem objevit další planety mimo naši sluneční soustavu.

Exoplaneta se jmenuje LHS 475b. Je příliš blízko k Zemi pro exoplanetu, uvedli vědci. Nachází se asi 41 světelných let daleko v souhvězdí Oktanu. Světelný rok je vzdálenost, kterou světlo urazí za jeden rok.

Pro dalekohledy je obtížné exoplanety identifikovat. Jedním z důvodů je, že jasné světlo hvězd, kolem kterých obíhá, to může skrýt. Výzkumný proces zahrnuje pozorování kapiček v rovině hvězdného světla. Tyto poklesy mohou být způsobeny průchodem planety nebo tranzitem před hvězdou.

Vědci uvedli, že Webb byl schopen potvrdit existenci exoplanety pomocí metody pozorování tranzitu. Potvrzení přišlo rychle, řekli, po pouhých dvou tranzitních událostech.

NASA uvedla, že teleskop Webb byl vyvinut tak, aby byl schopen poskytovat vysokou úroveň detailů při pozorováních. Je vybaven nejmodernější technologií pro sledování infračervených vln. Tyto vlny jsou typem elektromagnetické energie, kterou lidské oko nevidí. NASA říká, že přístroje teleskopu dokážou najít infračervené vlny prostřednictvím plynu a prachu a zaznamenat vzdálené objekty.

Jacob Lustig-Yaeger pomohl vést pátrání. V prohlášení uvedl, že data dalekohledu usnadnila jasné potvrzení. „Není pochyb o tom, že planeta existuje.“

READ  Ztratili jste své kouzlo Aurora? Polární záře budou pravděpodobně znovu vidět a NASA tento týden potvrzuje novou sluneční bouři

Tento objev byl nedávno představen na konferenci Americké astronomické společnosti v Seattlu ve státě Washington.

Další kapitán týmu, Kevin Stephenson, dodal, že našel potvrzení.v rozpacích„Vzhledem k tomu, že exoplaneta je malá a kamenná, je obtížnější ji identifikovat.

Ze všech operačních teleskopů NASA je pouze Webb vybaven ke sběru informací o atmosféře exoplanet. Ale v tomto případě vědci uvedli, že nemají dostatek dat, aby potvrdili, jaký typ atmosféry má LHS 475b.

Vědci obecně používají počítačové modely a data z dalekohledů ke studiu atmosfér exoplanet. Erin May, další členka výzkumného týmu, uvedla, že Webbův dalekohled dokáže snadno identifikovat řadu různých částic. „Ale zatím nemůžeme nic dělat Finále závěry o atmosféře planety.

Zatímco výzkumníci řekli, že nemohou potvrdit, co je v atmosféře exoplanety, jsou si velmi jisti tím, co není. Například LHS 475 b nemůže mít hustou atmosféru tvořenou převážně metanem, řekl Lustig-Yaeger.

Tým dokonce poznamenává, že exoplaneta pravděpodobně nemá vůbec žádnou atmosféru. Některé dostupné údaje naznačují, že exoplaneta může mít atmosféru čistého oxidu uhličitého. Vědci však uvedli, že plánují shromáždit více dat v budoucích pozorováních, aby jim pomohli dozvědět se více o atmosférických podmínkách.

NASA říká Ta zatím potvrdila existenci více než 5000 planet mimo sluneční soustavu. Lustig-Yaeger však poznamenal, že Webbův teleskop je lépe vybaven pro detekci malých, skalnatých exoplanet. To pravděpodobně povede k dalším potvrzením exoplanet, řekl.

Lustig-Yaeger dodal: „Sotva jsme začali poškrábat povrch jaká by mohla být jejich atmosféra. „

Jsem Brian Lane.

Bryan Lynn napsal tento příběh pro VOA Learning English na základě zpráv z NASA.

TEST – Webbův teleskop NASA potvrdil první exoplanetu

Udělejte si kvíz, abyste to zjistili

____________________________________________________________________

slova v tomto příběhu

v rozpacích Udělejte dobrý nebo nápadný dojem

READ  Opičí neštovice v oblasti Pittsburghu: 1. potvrzený případ

Finále Jasné a pravděpodobně se nezmění

závěr – n. Po zvážení všech informací o něčem se udělá názor

Poškrábejte povrch – Jazyk. jako. Zabývat se jen malou částí tématu nebo problému

_____________________________________________________________________

Co si myslíte o tomto příběhu? Chceme od tebe slyšet. Máme nový systém komentářů. Funguje to takto:

  1. Napište svůj komentář do pole.
  2. Pod krabicí můžete vidět čtyři fotografie účtů sociálních sítí. Jsou pro Disqus, Facebook, Twitter a Google.
  3. Klikněte na jeden obrázek a objeví se rámeček. Zadejte přihlašovací údaje k účtu sociálních médií. Nebo si ho můžete vytvořit na Disqus. Je to modrý kruh s písmenem „D“. Je to zdarma.

Pokaždé, když se vrátíte k komentáři na stránku Learn English, můžete použít svůj účet a zobrazit své komentáře a odpovědi na ně. Naše politika pro komentáře je tady.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *