Aditya-L1 dokončila třetí pozemský manévr | Zprávy z Indie

Aditya-L1 dokončila třetí pozemský manévr |  Zprávy z Indie
BENGALURU: Brzy v neděli vědci z Isro Síť Measurement, Tracking and Control (Istrac) implementovala třetí možnost Pozemní manévrování Aditya-L1Je to první indická mise pro pozorování slunečního vesmíru, která byla zahájena 2. září.
Isro poukázal na to, že nedělní manévr proběhl ve 2:30 ráno, a řekl: „Pozemní stanice na Mauriciu, Bengaluru, SDSC-SHAR (Sriharikota) a Port Blair sledovaly satelit během této operace.“

Kosmická loď je nyní na oběžné dráze 296 km x 71 767 km a další manévr na Zemi je naplánován na 15. září ve 2 hodiny ráno.
Včetně manévru 15. září bude muset Aditya-L1 provést další dva manévry, aby kosmická loď získala potřebnou rychlost pro svou cestu k dosažení L1.

Jakmile budou manévry na Zemi dokončeny – 16. den od startu – Aditya-L1 podstoupí manévr Trans-Lagrangian1 Insertion (TLI), což znamená začátek jeho 110denní cesty k L1.
L1 – což je asi 1,5 milionu kilometrů od Země – odkazuje na bod Lagrange-1 v systému Slunce-Země. Je to místo ve vesmíru, kde jsou gravitační síly dvou nebeských těles, jako je Slunce a Země, v rovnováze. To umožňuje objektu, který je tam umístěn, zůstat relativně stabilní vzhledem k oběma nebeským tělesům.

Po dosažení L1 další manévr připojí Aditya-L1 na oběžnou dráhu kolem L1, kde družice stráví celou dobu své mise na oběžné dráze kolem L1 po nepravidelně tvarované dráze v rovině zhruba kolmé k linii spojující Zemi a Slunce.
Dříve, v úterý, vědci z Istracu úspěšně provedli druhý pozemský manévr Aditya-L1 a umístili kosmickou loď na oběžnou dráhu 282 km x 40 225 km.

Pozemní stanice Istrac/Isro na Mauriciu, Bengaluru a Port Blair sledovaly satelit během druhé pozemní operace.
3. září, den po startu Aditya-L1, Isro dokončilo svůj první pozemský manévr a umístilo kosmickou loď na oběžnou dráhu 245 km x 22 459 km.
Aditya-L1 je družice věnovaná komplexnímu studiu Slunce. Má sedm různých užitečných zátěží – pět od Isro a dvě od akademických institucí ve spolupráci s Isro – vyvinutých domorodě.
s Aditya-L1ISRO se pustí do studia slunečních aktivit a jejich vlivu na vesmírné počasí. Vědecké cíle Aditya-L1 zahrnují studium koronálního ohřevu, zrychlení slunečního větru, ejekcí koronální hmoty (CME), dynamiky sluneční atmosféry a teplotních změn.
Země, měsíc a selfie
Minulý týden pořídila Aditya-L1 několik úžasných snímků, když obíhala Zemi. „Aditya-L1, mířící k bodu L1 Slunce-Země, pořizuje selfie a snímky Země a Měsíce,“ řekl Isro, který zveřejnil tyto snímky, první pořízené Aditya-L1.
Z profilu jsou viditelné dvě hlavní užitečné zátěže, viditelná emisní čára Coronagraph (VELC) pro koronové zobrazování a spektroskopické studie a Solar Ultraviolet Imaging Telescope (SUIT) pro zobrazování fotosféry a chromosféry (úzkopásmové a širokopásmové). Na druhém snímku kamera na palubě vozidla ukazuje Zemi z těsné blízkosti a Měsíc z dálky.

READ  USDA říká, že ptačí chřipka byla poprvé zjištěna v hovězí tkáni, ale hovězí maso je bezpečné ke konzumaci

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *