Řecká Skari zvyšuje šance na zkrácení finále WTA

Tenis – WTA 500 – Ostrava Open – CEZ Arena, Ostrava, Česká republika – 26. září 2021 Estonsko oslavuje Anett Kontaveitovou poté, co vyhrála svůj finálový zápas proti Řecku Marii Sakkari.

(Reuters) – Řecká Maria Sakkari se vyšplhala na páté místo v závodě, aby se kvalifikovala do finále WTA, které končí v Mexiku, na pozadí jejích stabilních výsledků, uvedla ženská cesta.

Šestadvacetiletý mladík dosáhl v sezóně 2021, včetně francouzského a US Open, semifinále, než minulý týden skončil druhý na akci WTA 500 v české Ostravě.

Po zahájení roku na čísle 22 dosáhla Skari narozená Athena čísla 10 jako své nejlepší kariéry, když byly v pondělí aktualizovány žebříčky žen.

„Lidé si neuvědomují, jak velké je pro šestadvacetiletého-ne dvacetiletého-dostat se do top 10,“ řekl v Ostravě Skari. „Když nikdo nevěřil, že to dokážu, ona opravdu věřila ve mě a lidi kolem mě.“

„Nechci vypadat, že jsem svého cíle dosáhl, ale je to velký krok v mé kariéře a pro každého tenistu. Samozřejmě se vidím výše, ale budeme to brát krok za krokem.“

Obhájkyně titulu Ash Bartyová, světová dvojka Arina Sabalenka a šampionka French Open Barbora Krejicova postoupily do finále WTA, které se bude konat v listopadu v mexické Guadalajaře.

Finále, ve kterém soutěží osm nejlepších světových singlistů a osm týmů ve čtyřhře, bylo přesunuto z čínského Šen-čenu poté, co byla loňská událost zrušena kvůli pandemii COVID-19.

Finalistka Wimbledonu Karolina Plíšková je aktuálně čtvrtá v žebříčku, následují Sakkari, Ega Swiatek, Naomi Osaka a Garbine Muguruza.

(Reporting by Sudiptu Ganguly in Mumbai). Úpravy Stephen Coates

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *