Vzpomeňte si na město duchů v centru Cedar Rapids

Vzpomeňte si na město duchů v centru Cedar Rapids

Když mluvíte o záplavách v Cedar Rapids, všichni okamžitě začnou mluvit o roce 2008, a to oprávněně. Napadá mě však ještě jedna potopa. Než řeka Cedar dosáhla svého vrcholu, změnila život.

Když řeka Cedar dosáhla nepředstavitelného vrcholu 31,12 stop Dne 13. června 2008, myslím, lze s jistotou říci, že obec neznala příčinu škod. Rozhodně jsme nebyli připraveni na masivní skok na vrchol toho dne, a to díky přívalovému lijáku na vrcholu již tak rozvodněné řeky.

Srazila nás povodeň v roce 2008, ale oživení města za posledních 14 let bylo úžasné. Před šesti lety tento měsíc jsme se velmi obávali, že se to bude opakovat.

Fotografie níže byla pořízena, když jsem 27. června 2016, dnes před šesti lety, přišel do práce. Pytle s pískem byly všude kromě personálu stanice (který je životně důležitý pro informování veřejnosti) a pracovníci města, národní garda a policisté byli jediní v centru města. Bylo evakuováno kvůli vysoké hladině řeky Cedar.

Práce v centru Cedar Rapids je jako práce ve městě duchů

Cedar River dosáhne svého vrcholu toho dne (27. září 2016) v 21,97 stop, druhá nejvyšší úroveň v historii. Na rozdíl od roku 2008 měl Cedar Rapids dny na přípravu stejně jako pytle s pískem, přepážky Hesco (foto níže) byly všude. Bohužel v roce 2016 došlo ke ztrátě určitého obchodního a osobního majetku, ale byl to jen zlomek toho, co se stalo před osmi lety.

Pro KHAK je povodeň v roce 2016 velmi odlišná od roku 2008

Bohužel v roce 2016 došlo ke ztrátě určitého obchodního a osobního majetku, ale byl to jen zlomek toho, co se stalo před osmi lety. Kromě zjevného rozdílu v hloubce řeky Cedar River byl další rozdíl v tom, že vůdci města měli čas se připravit. Cedar Rapids byl připraven.

Zábavná místa v Iowě, kde můžete letos na podzim procházet s rodinou

Ať už chcete zůstat blízko domova zde ve východní Iowě nebo si udělat malý výlet, letos na podzim je spousta míst, kam s rodinou zavítat! Zde jsou některé z vašich možností!

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *