Indie a Čína stávkují v rozhovorech o zmírnění hraničních sporů

NOVÉ DILLÍ – Poslední kolo vojenských rozhovorů na vysoké úrovni mezi Indií a Čínou nedospělo k dohodě o jejím zneškodnění Napětí podél jejich sporné hranice, řekly obě země, as Nasazení sil v regionu Dosáhla nejvyšší úrovně za poslední desetiletí.

Nedělní rozhovory mezi indickými a čínskými vojenskými veliteli jsou nejnovějšími snahami sousedů s jadernými ozbrojenými silami o eskalaci hraničního stavu. Střet v Himalájích v červnu 2020 Zahynulo dvacet indických vojáků a čtyři čínští vojáci.

Indie a Čína od té doby vyjednávají způsoby, jak situaci uklidnit. Oba říkají, že chtějí řešení, ale oba posílili svou vojenskou přítomnost v regionu.

V pondělí Indie a Čína, které sdílejí hranici 2 000 mil, na sebe ukazovaly prstem kvůli patové situaci.

Indické ministerstvo obrany vinilo napětí z „jednostranných pokusů čínské strany změnit status quo“. Ministerstvo uvedlo, že velitelé indické armády podali konstruktivní návrhy, zástupci Číny ale nesouhlasili.

Long Shaohua, mluvčí Lidové osvobozenecké armády, uvedl, že čínská strana „prokázala svou plnou upřímnost“, aby situaci uklidnila. „Indická strana ale stále trvá na nepřiměřených a nerealistických požadavcích,“ řekl.

Obě země letos ve sporné oblasti zřídily infrastrukturu, včetně izolovaných kabin a chat, aby tam vojska umístila během chladných himálajských zim.

Čínská lidová osvobozenecká armáda postupně podle indických vojenských a zpravodajských představitelů zvýšila počet svých vojáků na nejméně 50 000, což je přibližně 15 000 v loňském roce. Tyto kroky potkaly s takovými kroky Indie, která do regionu vyslala desítky tisíc svých vojáků a pokročilého dělostřelectva, uvedli představitelé.

Ve východním Ladakhu, kde došlo k některým z největších střetů, včetně té v červnu 2020, došlo k velkému nárůstu armády. Indičtí představitelé uvedli, že se obávají vysokohorských cvičení čínských bezpečnostních sil letos v létě v Tibetu. slouží jako krytí pro další akci. vojska do oblasti natrvalo.

READ  Belgickému farmáři vadil kámen v cestě jeho traktoru. Přesunul to a francouzské hranice

Generál MM Naravani, náčelník štábu indické armády, na sobotní konferenci v Novém Dillí řekl, že ho znepokojuje to, co popsal jako rozsáhlé čínské posily podél hranic. Indie, řekl, se postavila své nabubřelé přítomnosti a „pokud tam zůstanou, zůstaneme tam i my“.

Při nejhorším vojenském střetu mezi Čínou a Indií za poslední roky indické úřady uvedly, že bylo zabito 20 indických vojáků a řada čínských vojáků byla zraněna. Eric Bellman z Wall Street Journal vysvětluje, proč podél hranice roste napětí. (Video ze 17. června 2020) Foto: Sanjeev Gupta/Shutterstock

napsat Shan Lee na [email protected] a Rajesh Roy na [email protected]wsj.com

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. všechna práva jsou uložena. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *