Slečna muzea umění? Louvre právě zveřejnil celou svou sbírku umění online

napsáno Alaa Elassar, CNN

Nic nepřekoná deštivé odpoledne v muzeu a namáčení v kráse a divech umění a historie. Nyní vám Louvre, nejnavštěvovanější muzeum na světě, umožňuje dělat to z domova.

Francouzské muzeum vydalo složku Online platforma Minulý pátek Louvre oznámil vystavení všech uměleckých děl muzea, které se skládají z více než 480 000 předmětů tisková zpráva.
Nadšenci umění i výzkumní pracovníci si nyní budou moci prohlédnout celou kolekci Louvre online Volný, uvolnit.

Stránka zobrazuje umělecká díla ze sbírek v osmi odděleních muzea, od islámského umění a renesančních soch po egyptské starožitnosti a obrazy umělců z celého světa.

„Muzeum Louvre se dnes vyhýbá svým pokladům, i těm nejméně známým,“ uvedl ve svém prohlášení Jean-Luc Martinez, prezident a ředitel muzea Louvre. „Poprvé má kdokoli přístup k celé sbírce děl z počítače nebo smartphonu zdarma, ať už jsou vystavena v muzeu, zapůjčena, nebo dokonce na dlouhou dobu nebo uložena.“

„Úžasné kulturní dědictví Louvru je vzdálené jen jedno kliknutí!“ přidal. „Jsem si jist, že tento digitální obsah ještě více inspiruje lidi, aby přišli do Louvru, aby tyto sbírky osobně objevili.“

V prohlášení se uvádí, že návštěvníci mohou prohledávat obrovské sbírky muzea pomocí jednoduchého nebo pokročilého vyhledávání, záznamů od kurátorova oddělení nebo soukromých alb.

Stránka obsahuje soubor Interaktivní mapa Umožňuje lidem prozkoumat muzeum a každé umělecké dílo v něm místnost po místnosti.

Místo bude pravidelně aktualizováno odborníky z muzea, protože sbírka muzea se podle prohlášení pomalu rozšiřuje.

Omezení blokování kvůli pandemii koronaviru Louvre je zavřený Na konci října zůstala světoznámá umělecká díla jako „Venus de Milo“, „Liberty Leading the People“ a „Mona Lisa“ bez obvyklých davů fanoušků.
Zatímco muzeum zůstává pro návštěvníky zavřené, Louvre je nyní pod kontrolou Renovace byly plánovány dlouho.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *