Výzkumník uvedl, že protesty proti puči v Myanmaru se liší od předchozích demonstrací

Lidé, kteří protestují v ulicích Myanmaru v důsledku vojenského převratu, to dělají za velmi odlišných podmínek ve srovnání s předchozími demonstracemi v zemi, uvádí analytik z Centra strategických a mezinárodních studií v politicko-výzkumné společnosti.

Policie se střetla s demonstranty V úterý byli zraněni čtyři lidé, z toho jeden vážně, informovala agentura Reuters. Byl to nejdivočejší den v protivojenských protestech, kterého byl tento měsíc svědkem Svrhl demokraticky zvolenou vládu Aung San Suu Kyi.

„To je to, čeho se lidé celý týden děsili, protože tyto protesty narůstaly a v ulicích Yangonu, Mandalay a Naypitao jste měli desítky, možná stovky, tisíce lidí,“ řekl pro CNBC Gregory Pauling, člen CSIS pro jihovýchodní Asii. „Squawk Box AsiaStředa.

Demonstranti jezdí na motocyklech ve velkém demonstračním konvoji proti vojenskému puči v Myanmaru Naypyidaw 7. února 2021.

STR | Agence France-Presse | Getty Images

Vysvětlil, že tyto protesty se výrazně lišily od rozsáhlých demonstrací, které se konaly v roce 2007 a byly známé jako „šafránová revoluce“, které vypukly na základě rozhodnutí vojenské vlády. Zvyšte ceny pohonných hmot.

Pauling řekl: „Toto je Myanmar, který strávil posledních 10 let otevřeným světu a demokratizoval.“ „Většina občanů má mobilní připojení k internetu – nebo to udělali před převratem. Většina lidí v ulicích si pravděpodobně nepamatuje šafránovou revoluci přímo a určitě si nevzpomíná na rok 1988.“

Myanmar byl svědkem národních protestů, pochodů a občanských nepokojů v roce 1988, což se někdy označuje jako povstání z roku 1988.

Pauling o současných demonstrantech řekl: „Může to být dobré i špatné, protože je to může dobře přesvědčit, že armáda nepřijme drastická opatření.“ Nebo by jim to dalo sebedůvěru jít ven a ukázat generálům, že nevládnou ve stejném Myanmaru, v jakém vládli před 15 lety.

READ  Indický rapper Seydou Moss Walla byl zastřelen 28. NPR

Vysvětlil, že ačkoli to byl pro Myanmar „pozoruhodně nebezpečný okamžik“, junta okamžitě neskočila na nejhorší možnou odpověď. V předchozích protestech byli demonstranti zabiti při represích, zatímco mnozí byli zatčeni.

Agentura Reuters s odvoláním na místní média uvedla, že demonstranti v hlavním městě Naypyta a dalších městech, jako je Mandalay, byli zraněni bezpečnostními silami. Agentura uvedla, že policie vypálila masivní výstřely do vzduchu a k rozptýlení demonstrantů použila vodní děla a slzný plyn. CNBC nemohla tyto zprávy nezávisle ověřit.

Spojené státy to mají Odsoudila převzetí armády a hrozila sankcemi. Peking reagoval mírněji s Ministerstvo zahraničních věcí na nedávných tiskových konferencích Popsat Čínu jako „přátelského souseda Myanmaru“ a požadovat řešení, která by pro ni zaručila politickou a sociální stabilitu.

Ale Čína, Japonsko, Singapur a Thajsko mají větší vliv Pokud jde o myanmarskou ekonomiku, než je tomu v USA.

„Myslím, že skutečnou otázkou je, co Japonsko dělá, protože je jediným hráčem mezi hlavními hráči, který pravděpodobně způsobí generálům jakoukoli ekonomickou bolest,“ řekl.

Varoval tento měsíc náměstek japonského ministra obrany A místní zprávy uvádějí, že kdyby svět v reakci na převrat uzavřel komunikační kanály s armádními generály v Myanmaru, mohlo by to přimět zemi jihovýchodní Asie, aby se přiblížila k Číně.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *