Tyto aplikace pro Windows jsou zastaralé, riskantní nebo klamavé

Obrázek článku s názvem Tyto aplikace pro Windows jsou zastaralé, riskantní nebo podvodné

Fotografie: DIY 13 (akciový boj)

Každý počítač si postupem času vyvine nějaké funkce: applet, který jste si nainstalovali před lety a zapomněli jste na něj, nebo čisticí nástroj, který jste si stáhli, když jste chtěli uvolnit místo, ale stále běží na pozadí. Plus, Windows přichází s vlastním bloatwarem. Bez ohledu na to, jak staré (nebo nové) Na počítači se systémem Windows byste měli občas zkontrolovat aplikace, které jste nainstalovali, a rozhodnout se, bez kterých se obejdete.

tady Některé aplikace pro Windows, které byste měli Odstraňte co nejrychleji – buď Protože jsou zastaralé, hmm Představují bezpečnostní riziko, nebo jen proto, že jde o hoaxy.

CCleaner a další čisticí nástroje

Windows 10 a 11 se o sebe skvěle starají. Už není potřeba čisticí aplikace –Zejména CCleaner. CCleaner býval soubor Spolehlivá aplikace pro čištění Windows. V roce 2017 jej ale koupil Avast, který Začal přidávat zbytečné funkce a data-Monitorovací nástroje. I když je aplikace v těchto věcech nyní lepší, v dnešní době není potřeba používat čisticí nástroj, jako je CCleaner.

Redundantní technologie jako Flash, Silverlight a Java

Adobe Flash není nic jiného než to. Díky bohu. Ale pořád může být O vašem počítači. Totéž může platit pro starší frameworky a technologie, jako je Microsoft Silverlight, Java a Shockwave. Přejděte na svůj seznam aplikací a pokud některou z nich v seznamu uvidíte, udělejte z ní okamžité zabití.

Bezplatný nástroj pro snímání obrazovky, jako je Lightshot

Lightshot je bezplatný nástroj pro pořizování snímků obrazovky a jejich nahrávání do cloudu. Je to užitečné, ale Má bezpečnostní rizika. my Doporučuji nepoužívat žádný Nástroj pro snímání obrazovky třetí strany pro pořízení snímku obrazovky osobních údajů – napříkladZejména něco jako Lightshot, který se připojuje ke cloudovému úložišti, kde nemáte nad daty žádnou kontrolu.

Použijte nástroj Window Snipping Tool nebo ShareX, pro který doporučujeme Nejlepší nástroj pro snímání obrazovky pro Windows (Snímky obrazovky pak ukládejte pouze lokálně.)

Cortana

Cortana je jedním z těch projektů společnosti Microsoft, které nikdy ve skutečnosti nefungovaly. Byla skryta již ve Windows 10 a zmizela ve Windows 11. Cortana však zůstává nečinná na pozadí a zabírá místo a zdroje. použít Skript Windows10Debloater v prostředí PowerShell Chcete-li Cortanu odinstalovat jediným kliknutím.

Aplikace Apple jako Bonjour, QuickTime, iTunes a další

Pokud jste si v roce 2014 jednou nainstalovali iTunes, stále máte v počítači nainstalovaných alespoň pět různých aplikací Apple. V moderní době opravdu není potřeba iTunes a pokud si chcete iPhone zálohovat nebo synchronizovat s počítačem, můžete použít nástroj třetí strany (nebo rovnou použít iCloud).

Přejděte do seznamu aplikací a odeberte aplikace související s iTunes, jako je Bonjour, Apple Software Update, Apple Mobile Devie Support, QuickTime a iTunes.

výrobce bloatware

Pokud jste počítač se systémem Windows zakoupili od někoho jiného než od společnosti Microsoft, pravděpodobně byl dodán s předinstalovanými aplikacemi zdarma. není třeba. Přejděte do seznamu aplikací a najděte tyto aplikace. použít Musím to odstranit? Chcete-li zjistit, které aplikace jsou bloatware, a okamžitě je odinstalovat.

bloatware McAfee

McAfee je jednou z těch antivirových aplikací, která sama o sobě není bezpečná. Bylo prokázáno, že Je známo, že je to docela obtížné odinstalovat na počítači Mac. Většinou to přijde dříveNainstalovaná na počítačích není snadno použitelná aplikace. měVe Windows je však snadné se toho zbavit – yOdinstalovat jej můžete ze seznamu aplikací v nastavení.

Torrentové aplikace jako uTorrent a BitTorrent

uTorrent býval nejlepší torrentovou aplikací pro Windows; BitTorrent skončil na druhém místě. ale pak uTorrent začíná dostávat reklamy A nadýmání – a BitTorrent šel stejnou cestou. uTorrent dokonce přidal program pro těžbu kryptoměn, aniž by to uživatelům řekl. au.

Odinstalujte tyto aplikace a přejděte na qBittorrentJe bezpečný, bezplatný a open source.

WinRar

Každý potřebuje aplikaci pro dekomprimaci archivůNeměl by to být WinRar. tohle je Implementace Za 20 let nezažil skutečnou aktualizaci a nabízí 40denní zkušební verze trvale. Pokud nezaplatíte, nedostanete se ven, ale ano vůle Zobrazovat otravné vyskakovací okno. Přepnout do souboru 7- PSČ Implementace, Je zdarma a snadno se používá.

READ  Apple aktualizuje AirTagy, aby byly méně děsivé

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.