Yuki Bambri startuje v letu na Tata Open v Maháráštře

Ind Yuki Bambri skóroval zezadu nad Josefem Kovalikem ze Slovenska v úvodním kole dvouhry mužů na turnaji Tata Open v Maharashtra State 2022 na stadionu Baliwadi v Pune v pondělí.

Devětadvacetiletý Ind, který na jediném šampionátu ATP 250 v jižní Asii nastoupil přímo do hlavního tahu, ve svém úvodním zápase vyhrál 6-7 (10), 6-2, 7-5. Turnaj, který pořádá Maharashtra Tennis Association, se bude konat do 6. února.

Bývalá juniorská světová jednička, která se nedávno vrátila na mezinárodní okruhy po dvouleté pauze zaviněné zraněním, po prohraném těžkém prvním setu nastupovala do druhého setu s vedením 2:0 a vypadala v dobré formě. Nenechal se odvrátit, než se skupina snadno zaplnila a výsledky byly vyrovnané.

„První zápas nechal trochu uklouznout. Posadil se a vrátil se, ale protože je tak blízko a já jsem se cítil tak pohodlně, dodal mi sebevědomí pokračovat v útočení, což mi pomohlo v závěru druhého setu.“

Hráč narozený v Dillí proměnil brejk na skóre 3-3 a poté přidal ještě jeden bod, aby si udržel vedení v zápase.

Přestože se 29letý Slovák ze všech sil snažil dostat zpět do soutěže, Bhambri podržel nervy a rozhodl se postoupit do druhého kola.

Prajnesh Gunneswaran je dalším Indem, který se dnes večer zúčastní hlavního losování dvouhry, a utká se s pátým Německem Danielem Altmaierem.

Francouzská světová 82. hráčka Quentin Hales předtím poslala Ricardase Berankise z Litvy k úžasnému vítězství 6-1 6-2.

Francouzská světová jednička 141 Hales vypadala, že si na výše postaveného soupeře docela věří, protože Berankesovi nedal téměř žádnou šanci.

V zápase druhého kola 32 čelila bývalá světová 39. hráčka Radu Albot z Moldavska těžké výzvě od Itala Federica Galia ve druhém setu, ale dokázala ho překonat 6-2 7-6 (7-3). Vítězství nakonec.

READ  Stewart Dallas vyřazen z kvalifikace Severního Irska proti Litvě z osobních důvodů | fotbalové novinky

Mezitím nejlépe nasazený australský pár jako Savile a John Patrick Smith splnil očekávání, když porazil Stefana Trafagliu a Barnabyho Zapatu Mirallese ve dvou setech 6-1, 6-4. V dalším zápase úvodního kola čtyřhry francouzské duo Sadio Doumbia a Fabien Ripoll překonalo třetí nasazené duo Simon Wako a Jan Zielinski 6:3, 7:6 (7:5) a postoupilo do čtvrtfinále.

V pondělní kvalifikaci dvouhry ohromil český top nasazený Vita Kopriva tureckého nejlepšího nasazeného Altuga Celikbelika tvrdým vítězstvím 6-7 (7-4), 6-3, 7-5 a probojoval se až na vrchol. poplatek.

Švédský hráč Elias Ymir si zajistil vstup do hlavního losu snadným vítězstvím 6-4, 6-4 nad Australanem Markem Pullmansem. Brit Jay Clark a Australan Gian Marco Moroni byli dalšími dvěma hráči, kteří zvítězili v posledním kole kvalifikace a postoupili do hlavního losování.

Tata Open Maharashtra je vlastněna IMG a provozována společností RISE Worldwide v Indii.