Arménské a české FM si vyměňují názory na monitorovací misi EU


Jerevan, 1. prosince, Armenpress. Dne 30. listopadu se v Lodži v rámci ministerské rady OBSE setkal arménský ministr zahraničí Ararat Mirzoyan s ministrem zahraničí České republiky Janem Lipavským.

Během setkání účastníci jednání diskutovali o otázkách souvisejících s rozvojem arménsko-české spolupráce na bilaterálních a multilaterálních platformách, uvedlo ministerstvo zahraničních věcí v prohlášení.

Obě strany ocenily pravidelné konzultace mezi ministerstvy zahraničí obou zemí a zdůraznily význam organizování vzájemných návštěv na vysoké úrovni pro posílení politického dialogu.

Ministr Mirzojan informoval svůj český protějšek o nejnovějším vývoji ohledně normalizace arménsko-ázerbájdžánských vztahů a otázky Náhorního Karabachu.

Ministr zahraničí Arménie se dotkl důsledků agrese Ázerbájdžánu proti územní celistvosti Arménie ve dnech 13. až 14. září a zdůraznil nutnost bezpodmínečného stažení ázerbájdžánských ozbrojených sil ze suverénního území Arménie. Byla zdůrazněna nepřijatelnost použití síly ze strany Ázerbájdžánu nebo hrozba použití síly a nekonstruktivní přístupy.

Ararat Mirzoyan a John Lipovsky si také vyměnili názory na monitorovací misi EU v Arménii. Ministr Mirzoyan vysoce ocenil roli mise EU v kontextu zajištění stability.

READ  Turecko zůstaňte v teple, porazte Českou republiku, postupte do semifinále OQT - olympijská kvalifikace FIBA ​​Victoria, Kanada 2020

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *