USA nabízejí omezenou počáteční reakci Rusku, protože zvažuje přísnější sankce

„Nepochybuji, že už kalkulují, jak tyto plány realizovat,“ řekl Putin.

Američtí představitelé několik měsíců tvrdili, že žádné takové plány neexistují, a pan Biden na lednové tiskové konferenci řekl, že Ukrajině jsou ještě roky od kvalifikace pro členství v NATO. Nebyl však ochoten se podvolit Putinovu požadavku, aby NATO přestalo přijímat nové členy a dalo písemnou a závaznou záruku, že Ukrajina nikdy nebude součástí západní aliance.

Možnosti pana Bidena, jak čelit jakýmkoli vojenským tahům na Ukrajině v nadcházejících dnech, jsou omezené. Opakovaně řekl, že nedovolí americkým silám bojovat na Ukrajině. Neexistuje ale žádná záruka, že se konflikt nerozšíří až k ukrajinským hranicím.

Evropa byla driblování pro uprchlíky Prchají před moderní, i když zkorumpovanou demokracií, jejíž prezident Volodymyr Zelenskij byl v sobotu v Mnichově a prosazoval, aby NATO otevřelo své dveře jeho zemi – a tak ji bránilo. Představitelé Bidenovy národní bezpečnosti varovali veřejné služby, banky a další americké společnosti, aby posílily své sítě před vlnou kybernetických útoků a ransomwaru ruského původu, o kterých se obávají, že by se mohly v reakci na sankce rozpoutat. .

Zatímco Bidenovo jednání v pondělí večer bylo zdrženlivé, jeho administrativa odsoudila ruské rozhodnutí jako porušení pravidel, kterými se řídí globální řád.

Tisková tajemnice Bílého domu Jen Psakiová v prohlášení označila Putinův krok za „flagrantní porušení mezinárodních závazků Ruska“.

Generální tajemník OSN Antonio Guterres označil opatření za porušení charty své organizace. Rada bezpečnosti OSN Uspořádejte nouzovou schůzku V pondělí pozdě večer Spojené státy a jejich spojenci odsoudili kroky Moskvy – ale Rusko má proti tomuto orgánu veto a zdůrazňuje, že by mohlo zablokovat jakoukoli akci.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen a předseda Evropské rady Charles Michel ve společném prohlášení napsali, že EU „odpoví sankcemi proti těm, kdo jsou zapojeni do tohoto nezákonného činu“, a že „znovu zdůrazňuje svou neochvějnou podporu nezávislosti, suverenitě a suverenitě Ukrajiny. územní celistvost v rámci svých hranic.“ mezinárodně uznávaná“.

READ  Erupce sopky La Palma dnes: evakuace, možná tsunami a živé aktualizace

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.