Obviněný kanadský sériový vrah Jeremy Skipicki stojí před soudem ve Winnipegu

Obviněný kanadský sériový vrah Jeremy Skipicki stojí před soudem ve Winnipegu

zdroj obrázku, AFP přes Getty Images

Komentář k fotce, Příbuzní obětí minulý týden pomáhali s bděním před budovou soudu ve Winnipegu

Ve Winnipegu v Manitobě začal vysoce sledovaný proces s Kanaďanem obviněným ze zabití čtyř domorodých žen před dvěma lety.

Jeremy Skipicki odmítl ve čtyřech bodech vraždy prvního stupně.

Jeho právníci v pondělí v neočekávaném vývoji uvedli, že jejich klient se k vraždám přiznal, ale tvrdili, že není trestně odpovědný kvůli duševní poruše.

Rodiny obětí říkají, že chtějí, aby byl odpovědný za vraždy.

Upozornění: Tento článek obsahuje znepokojivý obsah.

Obětí Jeremyho Skipickiho – Morgan Harris, 39, Marcedes Meran, 26, Rebecca Contois, 24, a neidentifikovaná čtvrtá žena přezdívaná Mashkod Pigekikwe nebo Buffalo Woman – byly všechny ženy z Prvních národů.

Žalobci viní rodáka z Winnipegu, kterému je něco přes 30 let, že si ženy vzal domů a sexuálně je napadl, než je zabil mezi březnem a květnem roku 2022.

Ve stejném roce byl zatčen poté, co byly v odpadkovém koši a na místní skládce objeveny ostatky paní Contoisové.

Policie se domnívá, že těla paní Harrisové a paní Meeranové byla zlikvidována na samostatné skládce severně od města. Jejich pozůstatky se zatím nenašly.

Místo ostatků čtvrté oběti – Buffalo Woman – není známo.

Korunní žalobci souhlasili s tím, že proces, který měl být původně před porotou, může vyslechnout pouze soudce.

Dřívější žádost právníků Jeremyho Skipickiho, aby nebyla žádná porota, byla původně zamítnuta, ale soudce v pondělí jejich žádost přijal poté, co obhajoba uvedla, že nyní hledá verdikt, který není trestně odpovědný.

Soud by měl pokračovat do začátku června.

Odborníci tvrdí, že těžiště procesu se pravděpodobně posune vzhledem k prosbě podezřelého, že není vinen z důvodu duševní choroby.

Brandon Trask, profesor práva na Univerzitě v Manitobě, ve středu BBC řekl, že procesy s vraždou jsou obvykle o dokazování viny obviněného. V tomto případě je odpovědností obhajoby prokázat, že podezřelý trpí „duševní chorobou, která mu neumožnila posoudit povahu svého jednání“.

„V tomto případě je to velmi namáhavá bitva o obranu, protože obětí je rozmístěno v určitém časovém období,“ řekl Trask.

Pokud se podezřelému podaří prokázat, že není trestně odpovědný, stráví čas spíše ve forenzní nemocnici než za mřížemi a bude absolvovat každoroční slyšení, která určí míru svobod, které mu mohou být poskytnuty.

Zabití čtyř žen vyvolalo rozruch v Kanadě, kde bylo zabito nebo zmizelo nepřiměřené množství domorodých žen a dívek.

V roce 2014 federální statistická agentura uvedla, že domorodé ženy byly šestkrát častěji oběťmi vražd než neindiánské ženy.

Případ také zůstal ve zprávách, protože rodiny obětí bojovaly s nátlakem na vládu, aby umožnila platbu za hledání na skládce Prairie Green, kde se předpokládá, že se nacházejí ostatky paní Meeranové a paní Harrisové.

Manitoba provinční vláda zpočátku odmítla s odkazem na problémy s nalezením ostatků, náklady a obavy o bezpečnost pracovníků kvůli přítomnosti nebezpečných chemikálií na místě.

Provincie ale změnila kurz poté, co změna ve vládě vedla ke zvolení premiéra Wapa Kinewa, domorodého člověka.

Výzkum pravděpodobně začne koncem tohoto roku poté, co provincie a Ottawa vyčlenily dohromady 40 milionů kanadských dolarů (29 milionů dolarů; 23,3 milionů liber).

Zprávu uvítala dcera paní Harrisové, Cambria Harrisová, která od roku 2022 vyzývá k pátrání.

„Že si nás váží, že jsme milováni, že stojíme za to, abychom je vyhledávali.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *