Generální tajemník oceňuje příspěvky ČR do NATO v Praze

Generální tajemník oceňuje příspěvky ČR do NATO v Praze

Generální tajemník Jens Stoltenberg ve čtvrtek (30. května 2024) při návštěvě Prahy ocenil Českou republiku za její důležitou roli v NATO. Česká metropole bude ve čtvrtek a pátek hostit neformální setkání ministrů zahraničí NATO.

Generální tajemník při setkání s předsedou vlády Petrem Fialou poděkoval České republice za její významný přínos pro alianci a významnou pomoc Ukrajině. Zdůraznil, že Česká republika „hostí statisíce ukrajinských uprchlíků“ a dodává Ukrajině kritické vojenské vybavení „včetně tanků, vrtulníků a raket protivzdušné obrany“. Uvítal také českou muniční iniciativu na dodání více dělostřeleckých granátů na Ukrajinu, přičemž dodávky se očekávají brzy. „Je to opravdu rozdíl,“ řekl.

Později v projevu v Senátu Parlamentu Stoltenberg zdůraznil význam nadcházejícího washingtonského summitu v červenci, kdy se ministři zahraničí NATO tento týden připravují v Praze. Stoltenberg řekl, že očekává, že lídři ve Washingtonu učiní důležitá rozhodnutí ve třech oblastech: posílení bezpečnosti NATO, zvýšení podpory Ukrajině a prohloubení partnerství NATO.

Český prezident Petr Pavel předá ve čtvrtek večer na Pražském hradě generálnímu tajemníkovi Řád Tomasze Carriage. V pátek se k pracovnímu jednání sejdou ministři zahraničí.

/veřejná zpráva. Tento obsah může být časově specifický od původní organizace/autora (autorů) a může být upraven z důvodu jasnosti, stylu a délky. Mirage.News nezaujímá postoje ani strany společnosti a všechny názory, pozice a závěry vyjádřené v tomto dokumentu jsou výhradně názory autora (autorů). Podívejte se na to v plném rozsahu zde.

READ  Cosport Boro cestuje se záložníkem České republiky do evropských zemí s první šancí ve čtvrtfinále Portsmouth Senior Cup proti americkému Portsmouthu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *