Psi narazili na červený koberec na premiéře českého filmu o toulavém štěně

Z vzduchový bud NS Účel psa, Z pro koho NS Marley a jáPsi vždy přitahují velké publikum, když jsou zobrazeni na velké obrazovce.

Ale také je často nevidíme narazit na červený koberec.

Přesně to se stalo při premiéře v České republice Gump: Pes, který lidi naučil žít (Anglický název přeložen z češtiny). Film vychází ze stejnojmenné knihy z roku 2019 a sleduje příběh psa jménem Gump a několika toulavých zvířat a jejich cesty opomíjených zvířat za milujícími členy rodiny.


pokorný původ

Autor Philip Rosick vypráví příběh z pohledu psů. Nápad na knihu ho napadl při práci s přítelem, který pomáhá české organizaci na záchranu zvířat.

„Když jsem pracoval pro organizaci, byl jsem velmi emocionální,“ řekl Rosick na premiéře časopisu The Animal Reader. „Slyšel jsem spoustu příběhů o záchranách psů. A jednoho dne jsem se rozhodl, že je začnu psát všechny,“ řekl během premiéry.


Film nejen vypráví příběh několika týraných a bezdomovců, ale také v něm hraje hvězdy. Část výtěžku z filmu půjde na financování nového útulku pro zvířata Ve Velkých Popovicích, nedaleko hlavního města Prahy v Praze, není povoleno zabíjení. Otevření zařízení je naplánováno na září.

„Pro celý tento projekt dávalo smysl zvyšovat povědomí o spoustě věcí a vydělávat peníze pro potřebné útulky a organizace. To jsme chtěli,“ řekl Rosick při premiéře.

Rozek se ve skutečnosti seznámil se psí hvězdou jménem Punk, která ve filmu ztvárnila titulní postavu a nakonec se na akci procházela po červeném koberci.

Velká obrazovka, velké srdce

Film také hodně znamenal pro režiséra FA Brabce, který nám pokračoval čtečka zvířat:

„Myslím, že předávání emocí, ať už lidských nebo zvířecích, je velmi důležité. Emoce vždy fungují, je to jako láska,“ řekl Brabec.

Herečka a filmová hvězda Patrice Pagakova zopakovala tento sentiment: „Námět se mi moc líbil. Myslím, že nám něco takového chybělo (v České republice). V amerických filmech se jako hlavní postavy často objevují zvířata.“

Ačkoli film v současné době není v Americe k dispozici, doufáme, že ho v USA uvedeme někdy v blízké budoucnosti.

H/T: čtečka zvířat

READ  Ruský režisér vesmírných filmů říká, že další by mohl být Měsíc nebo Mars

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.