Země s nejvyššími emisemi CO2 na hlavu – 24/7 Wall Street

speciální zpráva

a Pařížská dohoda V roce 2015 to byla přelomová dohoda, která zavazovala země na všech kontinentech ke snížení emisí skleníkových plynů. Cílem bylo omezit nárůst průměrné globální teploty na méně než 2 °C (3,6 °F) – pokud možno ne více než 1,5 °C (2,7 °F) – rozdíl oproti předindustriálním úrovním. Dohoda funguje v pětiletém cyklu, během kterého země přijímají opatření ke snížení emisí uhlíku. V roce 2020 předložily signatářské státy plány pro opatření v oblasti klimatu nazvané Nationally Determined Contributions (NDCs).

I když se národy snaží přejít na obnovitelné zdroje a odklonit se od ropy, uhlí a zemního plynu, stále potřebují k pohonu svých ekonomik fosilní paliva. Stále patří k největším světovým producentům oxidu uhličitého.

Abychom určili 50 zemí s nejvyššími emisemi oxidu uhličitého na obyvatele na světě v roce 2019, 24/7 Wall Street zkontrolovala data pro 148 zemí Mezinárodní energetické agentury. Emise skleníkových plynů z uvolňování energie v roce 2021 Převod. Země jsou seřazeny podle emisí oxidu uhličitého v metrických tunách na obyvatele. Údaje o emisích oxidu uhličitého v roce 2010 jsou rovněž uvedeny v metrických tunách pro každou skupinu obyvatel. Údaje o emisích oxidu uhličitého v poměru k HDP jsou uvedeny v kilogramech oxidu uhličitého na HDP v roce 2015 v amerických dolarech a údaje o celkových energetických emisích skleníkových plynů jsou uvedeny v milionech metrických tun ekvivalentu oxidu uhličitého. Všechny údaje pocházejí od Mezinárodní energetické agentury.

Evropské a asijské země dominují seznamu, ačkoli jsou zastoupeny země ze všech kontinentů kromě Antarktidy. Dokonce i západoevropské země jako Nizozemsko a Norsko, které jsou průkopníky v směřování k udržitelné budoucnosti, stále využívají fosilní paliva, takže zde našly místo. (Toto je 40 zemí, které snižují emise nejrychleji.)

READ  Moon prosazuje papežovu návštěvu v Pchjongjangu

Východoevropské národy se snaží vzpamatovat z dědictví příkazových ekonomik, které brzdily ekonomický pokrok během komunistické éry, a k budování svých ekonomik využívají špinavé zdroje energie, jako je uhlí. Jejich životní prostředí patří k nejvíce znečištěným v Evropě kvůli továrnám na říhání kouře a starším, méně účinným dieselovým vozidlům. (tady 26 zemí spotřebuje více energie, než vyrobí.)

Kliknutím sem zobrazíte 50 zemí s nejvyššími emisemi CO2 na hlavu

V Asii patří země Arabského poloostrova, jako Katar a Bahrajn, které patří mezi nejbohatší země na světě na obyvatele, k nejvyšším v emisích oxidu uhličitého, protože jejich hospodářství závisí na těžbě a distribuci ropy. Čtyři z pěti zemí s nejvyššími emisemi CO2 na hlavu jsou na Arabském poloostrově.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *