Nejlepší body: Tři úžasné ženy

Číňanka Elaine Guo hovoří s novináři po kvalifikaci žen na U-rampa na Zimních olympijských hrách 2022, ve čtvrtek 17. února 2022 v čínském Zhangjiakou.
AP Photo/Francisco Seco

Tady, uprostřed play-off NFL, budu posedlý nadcházejícími zápasy play-off. Ale ironicky zjišťuji, že můj sportovní zájem je přitahován ke třem velmi zvláštním atletkám, které soutěží nejen se svými vrstevnicemi, ale i proti samotné gravitační síle. Docela opojná věc.

Lyžařky Lindsey Vonnová, Mikaela Shiffrinová a Eileen Gu – dalo by se říci minulost, přítomnost a budoucnost lyžování – jsou tento týden ve zprávách, protože sezóna zimních sportů dosahuje svého vrcholu. Zatímco všichni tři dělají to nejlepší na bruslích, jejich úspěchy jsou založeny na výrazně odlišných souborech dovedností a přicházejí v různých disciplínách. A všichni tři jsme nás inspirovali k překonání extrémních a různorodých výzev, abychom dosáhli na jejich pódia.

Začněme budoucností. Předčasně vyspělá nováček ze Stanfordské univerzity Eileen Guo bude v pátek v 17:30 soutěžit v podmáslí v soutěži žen X Games na velkém vzduchu. Její sport – freestyle lyžování – vyžaduje nejen dovednosti, ale také odvahu a vynalézavost.Zatímco ve dvaceti jste ji ještě neviděliy Má narozeniny (což by bylo 3. září), už vyhrála pár zlatých olympijských medailí (spolu se stříbrem), dosáhla 1580 bodů z 1600 v testu SAT a byla na titulní straně Hong Kong Vogue a udělat čas Seznam 100 nejvlivnějších lidí roku 2022 podle časopisu. Forbes magazín jako třetí nejlépe placená atletka na planetě s výdělkem 20,1 milionu dolarů v loňském roce, pouze za tenistkami Naomi Osakaovou a Serenou Williamsovou.

Gu, která byla vychována v San Francisku svobodnou matkou, která se přistěhovala z Číny, se dostala pod palbu za to, že před olympijskými hrami v Pekingu změnila svou národní příslušnost v rámci řídícího orgánu bruslení, FIS, ze Spojených států do Číny. Jediné, co udělala tváří v tvář kritice, bylo naladit se na hluk, soutěžit na nejvyšší úrovni svého sportu a navštěvovat kurzy v Palo Alto. Tento víkend má na X Games opět dvě šance na medaili.

READ  Kvalifikace na mistrovství světa 2022: harmonogram, skupinová fáze, koordinace play-off, finále | fotbalové novinky


Teď současnost. Mikaela Schiffrinová, jak bylo před dvěma týdny v tomto prostoru předpovězeno, zachytila ​​83 z nichVýzkum a vývoj a 84y Tento týden vyhrála Světový pohár, čímž se stala nejvíce dekorovanou ženou v historii FIS. Vítězství ji posunulo na dostřel od 86. Ingmara Stenmarka v historii. Tento týden se dostala na stupně vítězů ve dvou závodech obřího slalomu v italském San Viglio di Marebbe, kde porazila Lindsey Vonnové.

Nejlepší technická lyžařka historie odjela tuto neděli dva závody ve slalomu v místě, kde v roce 2011 debutovala ve Světovém poháru: ve Špindlerově České republice. Pokud vyhrajete oba, vyrovnáte Stenmarkův rekord. Věci z pohádkové knihy.

„Technicky je to možné,“ řekla Shiffrinová novinářům se smíchem. „Uvidíme, jestli dokážu dát energii na své slalomové lyže na pár dalších závodů. Bylo to zaneprázdněné a já jsem v nešťastném období menstruace, takže jsem teď více unavený. cítíme se přirozeně.“

Pokud se vám to povede, budete pravděpodobně sdílet titulky SportsCenter v neděli večer s Patrickem Mahomesem z Kansas City Chiefs, který měl ten den také velkou konkurenci. Michaele a Patrickovi je oběma mírně řečeno 27 let.

Pak došlo k explozi všech dob z minulosti. Lindsey Vonnová, Tom Brady z ženského sprintu (také znám jako GOAT), která čtyři roky od svého odchodu do důchodu nejezdila na lyžích, vtrhla na zrádnou závodní dráhu Streif. Místo slavného mužského závodu Hahnenkamm v Kitzbühelu je prý nejtěžším sjezdem na planetě. A získejte tohle… Udělal jsem to na noc.

Správně, po pěti týdnech tréninku na tuto akci jsem vylezl ke startovní bráně na vrcholu 85stupňové pasti na myši, která byla pro tuto příležitost speciálně osvětlena, a bez úhony jsem se vyškrábal dolů, abych se stal prvním člověkem, mužem nebo ženou, lyžovat kurz v noci. Bezprecedentní úspěch. Osmatřicetiletá žena, která odešla do důchodu, protože byla, jak řekla, „neopravitelně rozbitá“, popsala tuto zkušenost jako „splněný sen“ a na druhém místě po zlaté olympijské medaili z roku 2012 jako kariérní úspěch.

READ  10krát, když Indové zvedli titul US Open

Pokud jste to neviděli, můžete se na to podívat zde: http://www.redbull.com/int-en/lindsey-vonn-downhill-skier-streif-kitzbuhel-night.

I když miluji NFL, inspirace, kterou tyto tři ženy poskytly tento týden, přesahuje rámec play-off.

Jdi Joe!!

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *