Fredericksburg Symphony zavede posluchače do „evropské fantasy“ | Hudba

Fredericksburg Symphony zavede posluchače do „evropské fantasy“ |  Hudba

Od LINDLEY ESTES FOR THE FREE LANCE – STAR

Místní obyvatelé vyčerpaní koronavirem a uvěznění tak dlouho doma nebudou muset za zvuky evropského kontinentu cestovat daleko. Víkendové vystoupení Fredericksburg Symphony Orchestra provede posluchače „evropskou imaginací“ navrženou dirigentem Kevinem Bartramem, aby přineslo domů nějakou starověkou inspiraci.

„A European Fantasy“ bude představena v 1000místném sále Lifepoint Auditorium v ​​Central Parku ve Fredericksburgu v pátek v 19:30.

Koncert je nejen příležitostí uniknout, řekl Bartram, ale předvede uměleckou zdatnost poloprofesionálního 65členného symfonického orchestru.

Finále letošní sezóny je vyvrcholením našeho technického růstu. Bylo osobním posláním vidět, jak dobrý tento orchestr byl, když jsem loni v létě programoval celou sezónu.“

Každá orchestrální sekce show, včetně hlavního houslisty Robina Bauera a klarinetisty Daniela Kennetta, bude provedena v prvním díle Nikolaje Rimského-Korsakova „Capriccio Espagnol, op. 34.“ Bartram to popsal jako „technicky žhnoucí“. turné po Evropě začalo středomořskou atmosférou.

Lidé také čtou…

Na posluchače čekají také sóla v žesťové a perkusní sekci a během koncertu dokonce sóla na ukulele, která předvedou širokou škálu talentů.

Následuje kousek se španělskou tematikou „Tallis Fantasia on a Theme“ od Ralpha Vaughana Williamse. „Je to napsané pro dvoustrunný orchestr,“ řekl, „je to jedno z nejlepších děl anglického profesora.“

„Tak se připoutejte na sedadle a bavte se,“ řekl Bartram.

Večírek zakončí ve světlejším tónu „Irská suita“ od Leroye Andersona a „Polka a fuga“ z „Schwandy dudáka“ Jaromíra Weinbergera. „Irský pavilon“ popularizovaný Boston Pops a teprve nedávno zpřístupněný jiným orchestrům k hraní by byl zábavným a zábavným vstupem do sezóny St. Patrick’s Day, řekl Bartram.

Řekl, že oceňuje jeho schopnost dodávat tak zábavné a veselé kousky v tak turbulentní době světových událostí. Není to ale o nic méně technické než první řezání. „Polka a fuga“ je český kousek, který zakončuje turné na východě.

READ  Kdo je tady? Česká zpěvačka proti očištění umírá poté, co se úmyslně nakazila COVID-19

Řekl, že orchestr už získává slávu. Jejich první vystoupení skončilo bouřlivým potleskem a jejich poslední vystoupení bylo vyprodané.

„Neříkali jsme si Fredericksburg Symphony Orchestra náhodou,“ řekl. „Nastavili jsme si vysokou vodní značku a snažíme se vytvořit další třídu občanské hrdosti pro město.“

Orchestru zbývalo po „Evropské fantazii“ v zahajovací sezóně pouze jediné vystoupení. Letos na jaře zakončí Čajkovského „Pátou symfonií“ v květnu, dalším uměleckým dílem, které je stejně krásné, jako ukazuje skupinu regionálních umělců, kteří tvoří tělo účinkujících.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *