Světové a mezinárodní zprávy – 26. února 2023

Světové a mezinárodní zprávy – 26. února 2023

Mezinárodní novinky

1. Indická vláda tvrdě pracuje na rozvoji produkce prosa v zemi. Na naléhání Indie vyhlásila Organizace spojených národů rok 2023 Mezinárodním rokem prosa. Následně Indie během rozpočtu zavedla mezinárodní značku prosa „SHREE ANNA“.

2. Ministr zahraničních věcí ČR Jan Lipavský je na čtyřdenní návštěvě Indie, během které se Lipavský zúčastnil 28. února ustavujícího zasedání Rady pro podnikání a udržitelnost Indie-EU.

3. Premiér (PM) Narendra Modi se v sobotu setkal v Dillí s německým kancléřem Olafem Schultzem a daroval mu šály Meghalaya a Nagaland.

4. Dánský korunní princ Frederik Andre Henrik Christian a korunní princezna Marie Elizabeth navštíví od neděle pětidenní návštěvu Indie.

5. Ministr obchodu a průmyslu Unie Piyush Goyal řekl, že Indie se v příštích pěti letech stane třetí největší ekonomikou na světě. „

🌎světové zprávy🌍

1. Pákistánské devizové rezervy se snížily na 2,9 miliardy USD. Nyní se pomalu zvyšuje na 4 miliardy USD.

2. Ukrajina vydala v pátek poštovní známku zobrazující chlapce porážejícího dospělého muže v judu u příležitosti prvního výročí ruské invaze.

3. Čína se připravuje na výcvik 5 000 vojáků z rozvojových zemí v průběhu příštích pěti let. Peking plánuje vytvořit více mezinárodních platforem pro výměnu a spolupráci s cílem řešit bezpečnostní problémy v oblastech, jako je boj proti terorismu, kybernetická a biologická bezpečnost.

4. Srí Lanka odložila volby do místních orgánů, které byly naplánovány na 9. března, z důvodu nedostatku finančních prostředků, protože použitelné devizové rezervy země klesly na 500 milionů dolarů.

5. Francouzský prezident Emmanuel Macron v sobotu řekl, že v dubnu navštíví Čínu, a vyzval ji, aby tlačila na Rusko, aby ukončilo válku na Ukrajině, den poté, co Peking představil mírový plán.

6. Turecko zatklo 184 lidí za korupční stavební praktiky, přičemž počet obětí dosáhl 50 000. V důsledku katastrofy, nejhorší v moderní historii země, se v Turecku zřítilo nebo bylo vážně poškozeno více než 160 000 budov obsahujících 520 000 bytů.

READ  Oddělení RePowerEU zvyšuje alokace RRF do střední a východní Evropy

7. „The Vision“: Vysoký představitel OSN popisuje scény ze zemětřesení po návštěvě Turecka. Šéf Světového potravinového programu OSN popsal situaci v Turecku a Sýrii poté, co země zasáhla série zemětřesení.

××××××××××××××××××××××××××××××
Chcete-li se připojit k denním zprávám, odešlete žádost
*odkaz na telegram*
Chcete-li získat nejnovější zprávy, připojte se k telegramové skupině Saachibaat pro první ručně psané články a trendy novinky.

https://t.me/joinchat/llGA9DGZF9xmMDc1

paní Pooja,

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *