Koronavirus: nejnovější globální vývoj

Zde je nejnovější vývoj v krizi koronavirů:

– Nová omezení z Osla bojují proti britské alternativě –

Starosta Norska uvedl, že norské hlavní město Oslo uloží částečné uzavření, zejména uzavření restaurací a jiných než nezbytných společností, od úterý do 15. března vzhledem k nárůstu případů britských koronavirů.

Úřady tvrdí, že proměnná představuje více než polovinu zjištěných případů.

– Jihoafrická republika zmírnit omezení –

Prezident Cyril Ramaphosa uvedl, že Jihoafrická republika začne uvolňovat omezení koronavirů po „významném poklesu“ infekcí.

Od nedělní půlnoci se obnoví většina ekonomických aktivit, jakmile se země přestěhuje k obnově své virové ekonomiky.

– Evropská unie se připravuje na průzkum vakcíny J&J –

Francouzský ministr uvedl, že vakcína americké farmaceutické společnosti Johnson and Johnson bude pravděpodobně schválena pro použití v Evropské unii začátkem března, a dodal, že Evropská unie doufá, že do konce června obdrží 600 milionů dávek vakcíny.

– Češi se obrátili na Sputnik V –

Prezident uvedl, že tvrdě zasažená Česká republika požádala o dávku ruské vakcíny Sputnik V, zatímco čeká na zpožděné výstřely Evropské unie, s tím, že Praha také zváží hledání čínské vakcíny.

– Izrael olizuje Palestince ze Západního břehu –

Izrael potvrzuje, že bude očkovat Palestince proti viru Corona na západním břehu Jordánu, a to s povolením pracovat v židovských osadách na okupovaných územích a uvnitř Izraele.

V oblasti žije 2,8 milionu Palestinců a skupiny pro lidská práva vyjádřily nespokojenost s očkováním Židů na západním břehu Jordánu, zatímco jejich palestinští sousedé nejsou očkováni.

– Německo zajišťuje hranice –

Německo prohlásilo francouzskou oblast Moselle zasaženou Covidem za vysoce rizikovou oblast pro varianty virů, což vedlo k přísnějším pravidlům vstupu pro návštěvníky.

Od úterý budou cestující muset ukázat nový negativní test na koronaviry z posledních 48 hodin.

READ  Ruská centrální banka zvyšuje úrokové sazby na 12 procent s poklesem rublu

– Vakcíny pro děti ve Spojených státech –

Anthony Fauci, hlavní poradce Bílého domu pro boj s epidemiemi, uvedl, že USA by mohly začít očkovat starší děti proti Covid-19 na podzim a mladé do konce roku nebo začátkem roku 2022.

Británie podporuje 20 milionů úderů

Británie říká, že dala více než 20 milionům lidí alespoň jednu dávku vakcíny proti viru Corona, protože rychlé šíření poskytuje naději v zemi s největším počtem úmrtí v Evropě.

– V Nigérii se očekávají první vakcíny –

Úředníci uvedli, že Nigérie v úterý prostřednictvím globálního programu Covax obdrží první dávku téměř čtyř milionů dávek vakcíny.

Nejlidnatější země v Africe se po Ghaně a Pobřeží slonoviny stane třetí západoafrickou zemí, která z programu těží.

– 2,5 milionu mrtvých –

Podle počtu AFP shromážděného z oficiálních zdrojů virus od svého vystoupení v Číně v prosinci 2019 zabil nejméně 2527 287 lidí.

Nejvíce postiženou zemí jsou Spojené státy s 512 346 úmrtí, následovanými Brazílií (254 221), Mexikem (185 257) a Indií (15 7051).

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *