Vývoj Tensor G5 pokračuje v TSMC pro Pixel 10

Vývoj Tensor G5 pokračuje v TSMC pro Pixel 10

V červenci 2023 bylo definitivně oznámeno, že Google přechází ze Samsungu na TSMC pro Tensor G5 a dnešní dodatečné potvrzení ukazuje, že práce na Pixel 10 pokračují.

Informace Zprávy z minulého roku zmiňovaly, jak se Google původně pokoušel vydat „svůj první plně vlastní čip“ v roce 2024. Termíny pro čip „Redondo“ byly zmeškány i poté, co byly funkce oříznuty, zaměření se přesunulo na rok 2025 a „Laguna“ — kódové názvy pro čip . Plážové téma.

Takzvaný „Tensor G5“ je údajně založen na 3nm výrobním procesu TSMC a využívá vestavěnou technologii Fan-Out ke snížení tloušťky a zvýšení energetické účinnosti.

Tělo robota Dnes jsem sdílel oznámení/popis z obchodní databáze potvrzující povahu TSMC a InFO_PoP:

G313-09488-00 IC, SOC, LGA, A0, OTP,V1, InFO POP, NPI-OPEN,CP1/2/3 & FT1/2 & SLT TEST, TSMC, 16GB SEC, BGA-1573,1,16MM

Na dně je aa Komentovaný rozpis toho, co to všechno znamená:

Stojí za zmínku, že tato raná revize čipu má 16 GB RAM od Samsungu, jako je Pixel 9 Pro. Pro podporu umělé inteligence generované na zařízení, jako je Gemini Nano a jeho nadcházející multimediální funkce, je zapotřebí více paměti RAM.

Je také zajímavé, že Google na Tchaj-wanu byl vývozcem a Tessolve Semiconductor (poskytovatel ověřování a testování čipů) v Indii byl dovozcem. Stejně jako TSMC má Google významnou přítomnost v oblasti hardwarového inženýrství na Tchaj-wanu, zatímco zpráva z loňského roku uvádí, že většina inženýrů křemíku Tensor sídlí v Indii.


InFO_PoP, první 3D zásobník na úrovni waferů v oboru, se vyznačuje vysokou hustotou RDL a TIV pro kombinaci zásobníku AP s DRAM pro mobilní aplikace. Ve srovnání s FC_PoP má InFO_PoP tenčí vzhled a lepší elektrický a tepelný výkon díky absenci organického substrátu a C4 vytlačování.

TSMC


Pokud by vývoj šel podle plánu, nové čipy by se shodovaly s novým designovým jazykem Pixelu 9, aby podtrhl fakt, že Google má novou generaci telefonů.

READ  Knihy, FaceTime a vše ostatní náhlavní souprava Apple AR zvládne hned po vybalení

Místo toho se říká, že Tensor G4 je menší upgrade, který stále provádí Samsung. Toto zpoždění dává letošní nabídce telefonů hvězdičku. Nový design a funkce mohou být přesvědčivé, ale čekat další rok na lepší čip bude v myslích lidí.

FTC: K vydělávání příjmů používáme automatické přidružené odkazy. více.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *