Vůbec první animovaný celovečerní film kreslený na skle, The Crossing, soutěžit v Annecy

Vůbec první animovaný celovečerní film kreslený na skle, The Crossing, soutěžit v Annecy

– Francouzská malířka a animátorka Florence Maiella využívá svůj osobitý styl ručně malované malby na sklo v příběhu o přistěhovalectví.

průchod Od Florence Miailhe

Respektovaný francouzský umělec a animátor Florence Mialhi Odhalí svůj první celovečerní pořad, průchod [+see also:
film review
trailer
film profile
]
v hlavní soutěži 60y Vydání Mezinárodní festival animovaných filmů v Annecy (14.-19. června). Miailhe má za sebou oceňovanou animační kariéru a stojí v čele experimentálního animačního stylu zvaného „panel animation“. Tato jedinečná technika zahrnuje kreslení obrazů přímo před kamerou při zachycení každého upraveného snímku a je známá svou ručně kreslenou grafikou na sklo. „Stejně jako u mých předchozích krátkých filmů jsem si vybral animaci pro kreslení a pískování pod kamerou,“ řekl Miyali. Francouzský umělec tak rozšiřuje použití tohoto stylu o dlouhý formát, making průchod První animovaný film, který kdy vznikl malbou olejem na sklo.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

Příběh napsala Florence Mialhi a její asistentka Marie Desplechinová, inspirovaný osudem autorovy rodiny, která má kořeny v židovských osadách v Rusku. Hrdinové, sourozenci Kiona a Adriel, prchají před neznámými pronásledovateli ve snaze najít nový domov. Český producent filmu řekl: „Florence se na jedné straně podařilo vytvořit citlivý a strhující příběh o její výchově, který zároveň pochopitelně odráží osudy obětí chycených do sítě fašismu, holocaustu a komunismus.” -projekt, Martin Vandasz filmu MAUR.

Téměř polovinu práce odvedl čistě ženský český animační tým ve studiu MAUR Film pod vedením Lucy Sankofa, český průkopník animace malby na sklo. „Projekt nabízí české kinematografii příležitost zahrát si roli v jedinečném uměleckém francouzském animovaném filmu, který za posledních 20 let nikdo neviděl,“ prozrazuje Vandas. „Tento mimořádný film je dokonalým příkladem síly velkého umění ovlivnit pohled veřejnosti na velmi důležitou globální krizi – strádání dětí migrantů, které jsou ponechány samy sobě, situace, která se stává stále nebezpečnější,“ poznamenal. Eleanor Colemanovávedoucí animace a akvizice nových médií ve společnosti Agent Indie Sales, která se zabývá mezinárodními právy.

READ  Tahoe Action: Bally's Local Fighters, Norah Jones na scéně, Galerie umění s Dr. Seussem

průchod Vyrábí ho Dora Benosiglio, z francouzského Les Films de l'Arlequin, a koprodukce Balance Film (Německo), MAUR Film, XBO Films (Francie), ARTE France Cinéma, MDR/ARTE Německo a Česká televize. Film byl podpořen národními fondy ve všech třech produkčních zemích a také Euimages a Creative Europe – MEDIA. Gebeka Films uvede film do francouzských kin v červnu, Pilot Film bude film distribuovat na českém území v listopadu. Premiéra v Německu a na Slovensku je naplánována na jaro 2022.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *