Studie naznačuje, že cirkulace „mozkové vody“ může znamenat, že náš mozek používá kvantovou aritmetiku: ScienceAlert

Studie naznačuje, že cirkulace „mozkové vody“ může znamenat, že náš mozek používá kvantovou aritmetiku: ScienceAlert

V probíhající práci využít plný potenciál Kvantitativní statistikaVědci se mohou pokusit podívat na náš mozek, aby zjistili, co je možné: Nová studie naznačuje, že mozek má ve skutečnosti mnoho společného s… kvantový počítač.

Výsledky nás mohou mnohému naučit o funkcích neuronů a také o základech kvantové mechaniky. Výzkum by mohl například vysvětlit, proč náš mozek stále dokáže překonat superpočítače při určitých úkolech, jako je rozhodování nebo učení se novým informacím.

Stejně jako u mnoha kvantových počítačových výzkumů, studie zkoumá myšlenku spleť Dvě samostatné částice v souvisejícím stavu

„Přizpůsobili jsme myšlenku vyvinutou k provádění experimentů k prokázání existence kvantové gravitace, která využívá známé kvantové systémy, které interagují s neznámým systémem,“ Fyzik Christian Kerskens říká: z Dublinské univerzity.

„Pokud jsou známé systémy propletené, pak neznámé musí být také kvantovým systémem. Překonává potíže s hledáním měřicích zařízení pro něco, o čem nic nevíme.“

Jinými slovy, zapletení nebo vztah mezi známými systémy může nastat pouze v případě, že prostřední systém uprostřed – neznámý systém – funguje také na kvantové úrovni. Zatímco neznámý systém nelze přímo studovat, jeho účinky lze pozorovat, Stejně jako u kvantové gravitace.

Pro účely tohoto výzkumu fungují protonové cykly v „mozkové vodě“ (tekutina, která se hromadí v mozku) jako známý systém s vlastní MRI (MRISkenování používané k neinvazivnímu měření aktivity protonů. Spin částice, který určuje její magnetické a elektrické vlastnosti, je kvantová vlastnost.

Prostřednictvím této techniky byli výzkumníci schopni vidět podobné signály Potenciál bušení srdceJedná se o typ signálu elektroencefalogramu (EEG). Tyto signály obvykle nelze detekovat MRIa předpokládá se, že se objevily, protože rotace jaderného protonu v mozku byla propojena.

Pozorování týmu vyžadují ověření potvrzením prostřednictvím budoucích studií napříč různými vědeckými obory, ale počáteční výsledky se zdají slibné pro neklasické kvantové události v lidském mozku, když je aktivní.

READ  Špatné zdraví zubů spojené s vyšším rizikem demence: metaanalýza

„Pokud je zde zapletení jediným možným vysvětlením, znamená to, že mozkové procesy musí interagovat s jadernými spiny, což má za následek zapletení mezi jadernými spiny,“ říká Kerskens.

„V důsledku toho můžeme dojít k závěru, že tyto mozkové funkce musí být kvantové.“

Mozkové funkce, které osvětlují hodnoty MRI, byly také spojeny s krátkodobou pamětí a vědomým uvědoměním, což naznačuje, že kvantové procesy – pokud tomu tak skutečně je – hrají důležitou roli v poznávání a uvědomění – uvědoměnínavrhuje Kerskens.

Co výzkumníci dále potřebují udělat, je dozvědět se více o tomto málo známém kvantovém systému v mozku – a pak bychom mohli plně pochopit, jak funguje. kvantový počítač které nosíme v hlavě.

Naše experimenty byly prováděny jen 50 metrů od přednáškového sálu, kde Schrödinger prezentoval svou slavnou knihu myšlenky o životěmůže vrhnout světlo na záhady biologie a na vědomí, které je tak vědecky obtížné pochopit,“ Kerskens říká:.

Hledání bylo zveřejněno v Physics Communication Journal.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *