Inspiruje Leverkusen, pracovitý model eura

„Všechno je v pořádku,“ usmál se Schech, když Leverkusen skončil v bundeslize na druhém místě, přičemž za vedoucím Bayernem Mnichov dosáhl na rozdíl branek.

Na špici žebříčku bodování sleduje Schick pouze Dortmunda Erlinga Haalanda a Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov, kteří dosud vstřelili po sedm gólů.

Pětadvacetiletý útočník, který byl po pěti gólech po boku Cristiana Ronalda nejlepším střelcem Euro 2020, je v příštím roce zpět v kvalifikaci mistrovství České republiky, protože v pátek se v Praze utká ve skupině E s Walesem.

„Všechno to začalo na mistrovství Evropy, kde jsem dal pět gólů a vzal jsem tuto úroveň také v německé lize a nepřestal tvrdě pracovat,“ řekl novinářům Schick.

Vzdal hold novému trenéru Leverkusenu Gerardu Sewanovi, který do klubu přišel v létě, a také spolupráci s osmnáctiletým zázračným hráčem Florianem Wertsem na hřišti.

„Máme nového trenéra, který dal týmu novou tvář, a hrajeme atraktivní útočný fotbal – myslím, že na to v Leverkusenu máme hráče,“ řekl Schick.

„Proti minulé sezóně hrajeme spíše týmově a nálada v šatně je také mnohem lepší, což ovlivňuje i hřiště,“ dodal.

„Jsem rád, že mohu takto skórovat tak brzy v sezóně, to je vždy důležité pro každého útočníka, ale na druhou stranu jsme zatím odehráli jen sedm zápasů.“

Schech vstřelil dva góly při nedělní výhře Bundesligy 4: 0 nad Bielefeldem a vstřelil druhý gól po přihrávce od Virts.

„Myslím, že Leverkusen má v sobě poklad,“ dodal.

Během svého aktuálního pobytu u národního týmu převezme Schick cenu pro druhého nejlepšího střelce mistrovství Evropy 2020 a za cíl turnaje.

V úvodním zápase mistrovství Evropy v České republice spatřil Schek skotského brankáře Davida Marshalla mimo čáru a stočil se z téměř 50 metrů do brány, aby zajistil vítězství 2: 0 pro Čechy.

Schick vynechal předchozí dvě kvalifikace mistrovství světa kvůli pozastavení po obdržení červené karty za nešikovný faul ve Walesu v březnu.

„Červená karta byla divná, ale žádné těžké pocity. Litoval jsem ten zákaz a určitě jim to budu chtít vrátit a dávat góly,“ řekl Shake.

Češi jsou ve skupině E druzí se sedmi body z pěti zápasů. Wales je třetí se sedmi body ze čtyř zápasů, za vedoucími skupin Belgie, se 16 body ze šesti zápasů.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.