Diane Abbott: Poslankyni byla odepřena příležitost promluvit během debaty o rase v Dolní sněmovně

Diane Abbott: Poslankyni byla odepřena příležitost promluvit během debaty o rase v Dolní sněmovně
  • Napsal Sam Francis
  • Politický zpravodaj, BBC News

Video vysvětlení,

Sledujte: Abbott vstal, aby se pokusil upoutat pozornost řečníka 46krát

Předsedkyně Dolní sněmovny Diane Abbottová obvinila selhání demokracie tím, že jí nedovolila mluvit během debaty, která se soustředila na výroky o ní.

Půlhodině otázek premiéra ve středu dominovaly údajné komentáře konzervativního dárce, že paní Abbottová ho přiměla „chtít nenávidět všechny černé ženy“.

Poslanec se opakovaně pokusil položit premiérovi otázku, ale nebyla vybrána.

Mluvčí předsedy Sněmovny řekl, že mu „došel čas“ na kontaktování paní Abbottové.

Rishi Sunak opakovaně odmítl výzvy poslanců splatit 10 milionů liber toryských darů od Franka Hestera, o kterém se říkalo, že ho paní Abbottová přiměla „chtít nenávidět všechny černé ženy“ a „měl by být zastřelen“.

Premiér uvedl, že údajné komentáře pana Hestera byly „nesprávné“ a „rasistické“ – ale podnikatel se omluvil a jeho „výčitky by měly být přijaty“.

Paní Abbottová byla během týdenního zasedání v opozičních lavicích, ale nedostala šanci, přestože stála alespoň 46krát přitáhnout pozornost mluvčího.

V příspěvku na sociálních sítích poté paní Abbottová uvedla, že sir Lindsay Hoyle selhal v Dolní sněmovně a demokracii.

Dodala: „Nevím, čí zájmy si předseda Sněmovny reprezentantů myslí, že slouží.“

Poslanci jdou k volbám, aby položili otázku na PMQ, což je vrchol parlamentního týdne. Předseda má ale také možnost vybrat další poslance, kteří mohou vstát – nebo se uklonit – a dát najevo, že chtějí položit premiérovi otázku.

Mluvčí předsedy Sněmovny reprezentantů řekl: „Během otázek premiéra musí předseda vybírat poslance z obou stran Sněmovny na základě rotace, aby bylo dosaženo spravedlnosti.

„To se děje v omezeném časovém rámci, přičemž předseda dává přednost členům již uvedeným na objednávkovém papíře. Tento týden – jak tomu často bývá – nebylo dost času kontaktovat všechny členy, kteří se chtěli na něco zeptat.“

Pravidelně obviňovala Konzervativní stranu z „podněcování rasismu v této zemi, včetně namířeného proti mně osobně“ – včetně plakátů odkazujících na paní Abbottovou jako na nebezpečí během všeobecných voleb v roce 2017.

Paní Abbottová také obvinila vedení labouristů, že nedokázalo dostatečně včas odsoudit údajné komentáře pana Hestera, stejně jako zanedbávání řešení vnitřního rasismu a sexismu.

Před debatou paní Abbottová řekla, že údajný komentář pana Hestera, že ji potřebuje „zastřelit“, je „strašidelný“.

Jak vůdce labouristů sir Keir Starmer, tak Stephen Flynn, skotský národní vůdce Westminsteru, přednesli údajné komentáře pana Hestera u premiéra.

Jakmile diskuse skončila, bylo vidět, jak paní Abbottová kroutí hlavou poté, co nebyla vyzvána, aby promluvila.

Labouristická poslankyně Charlotte Nichollsová označila rozhodnutí mluvčího za „opravdu špatné“.

„Pokud si Diane chtěla promluvit, místo toho, aby mluvila o ní, měla k tomu mít příležitost,“ uvedl Nichols v příspěvku na sociálních sítích.

Během debaty Stella Creasy, další labouristická poslankyně, zveřejnila na sociálních sítích, že by bylo „něco velmi špatného, ​​kdyby [Ms Abbott’s] Dnes ten zvuk není slyšet.“

Mluvčí labouristů tyto komentáře zopakoval a po debatě řekl, že „pro Sněmovnu bylo dobré slyšet“ paní Abbottovou.

Když schůzky PMQ skončily, Sir Keir a Flynn oslovili paní Abbottovou v zadní části místnosti spolu s řadou labouristických poslanců.

Během rozhovoru paní Abbottová údajně opakovaně žádala sira Keira, aby si vzal zpět její párty bič.

Údajně odpověděl: „Rozumím.“

Paní Abbottová – která kandiduje jako nezávislá poslankyně poté, co byla suspendována labouristy – již dříve po komentářích pana Hestera vyzvala k „veřejné podpoře Keira Starmera“.

READ  Biden rozšiřuje svou finanční výhodu oproti Trumpovi

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *