Vědci vytvářejí strašná stvoření podobná pavoukům

Seznamte se s mým krátkonohým tátou.

krátké nohy tati

Vědci vytvořili geneticky upravená stvoření známá jako dlouhé nohy papa, aby vytvořili verzi s krátkými nohami mutanta, ve snaze prozkoumat, jak se genomy pavouků vyvíjejí v průběhu času-a proč jejich děsivé nohy rostou na prvním místě. cnet Zprávy.

Práce byla do značné míry prezentována médii jako nevýrazná a může zlepšit naše chápání genetiky. Ale obrazy geneticky napadených divokých tvorů jsou vyloženě znepokojivé (ne že by kontrolní skupina bez genetických modifikací byla naprosto skvělá).

Genové interference

Tým vedený Gilherme Giant z University of Wisconsin-Madison nejprve sekvenoval genom hmyzu, který byl jedním z více než 6000 známých druhů otcovských kombajnů s dlouhými nohami, Technicky blízcí bratranci pavouků.

Dále pomocí techniky zvané „interference RNA“ vypnuli pár genů spojených s vývojem stonků u stovek embryí tvora.

Šokující výsledek: Šest z osmi nohou ženců bylo nedostatečně vyvinutých a mnohem kratších, jak je podrobně popsáno v jejich papír Zveřejněno v časopise Proceedings of the Royal Society B. Končetiny také ztratily stonek, což jim dává schopnost uchopit klacky.

„Otcovský genom dlouhých nohou má velký potenciál pro objasnění složité historie vývoje genomu pavouka a tělesného plánu a také pro odhalení toho, jak dlouhé otcovské nohy vytvořily své jedinečné dlouhé nohy,“ řekl Gainet. cnet.

„Při pohledu do budoucnosti nás zajímá, jak geny vedou ke vzniku nových vlastností pavouků, jako jsou pavoučí tesáky a disky štírů, a také využít výhod genomu k vývoji prvních geneticky modifikovaných sklizní,“ dodal .

Pokud jde o arachnofobii mezi námi, doufejme, že vědci neskončí s obřími dlouhými nohami, až se příště rozhodnou geneticky upravit stvoření.

Přečtěte si více: Vědci upravují otcovské geny s dlouhými nohami, aby vytvořili krátké otcovské nohy [CNET]

Více o genetickém inženýrství: Obyvatelé se zlobí kvůli vypuštění 500 milionů genově napadených komárů

READ  Zemí prochází řetězec asteroidů větších než Velká pyramida v Gíze

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.