Carolyn Hax: Máma zabíjí dospívající, když žádá obsluhu o čistou sklenici

Milá Caroline: Na nedávné dovolené byla naše rodina (včetně dvou teenagerů) v restauraci na obědě. Ještě jsme neměli žádné jídlo, když jsem si všiml suchého jídla na pohárku s vodou. Poté, co obsluha přinesla naše objednané nápoje, tiše jsem si všiml jídla na sklenici a požádal o čistou sklenici. Žádné drama se nekonalo a obsluha byla profesionální – neváhal, přinesl novou sklenici a přinesl nám láhev vody.

Škytavka? Dospívající byli zděšení a v rozpacích, což naznačovalo, že jsem Karen, protože za prvé jsem nedokázal žít se špinavým sklem a za druhé jsem se příliš neomlouval, než jsem požádal o čistou sklenici. Snažil jsem se vysvětlit, že tato část služby zahrnuje úklid všeho, ale nepřesvědčili.

uniká mi něco? Je to generační záležitost? Vůbec nic nedělal a nenavrhoval nic, co by se dalo kompenzovat. Ale cítím se defenzivně. Jak sdělit, že je v pořádku zdvořile požádat o nápravu, když je něco špatně?

neznámý: Nejen, že je to dobrá věc, je to nezbytné pro hladký chod podniku a laskavost k těm, kteří se tam živí.

Ale než to vysvětlím: přestaň s Karen. Existují skuteční lidé jménem Karen, jejichž životy se před několika lety výrazně zhoršily kvůli náhodnému veřejnému opovržení. Ne skvělé. K? K.

Teď hrubě na sklo. I když jste s tím v pohodě, nakonec někdo nebude. Tento klient k tomu možná nebyl tak laskavý. Někteří lidé mají odpor k šupinatým příborům, což je zjevně špatné pro opakované obchody. Navíc „kritik restaurace“ je nyní každý, kdo může používat aplikaci pro chytré telefony.

Takže dobří zákazníci jsou ti, kteří hlásí problémy – bez přehnaných omluv nebo jinak, a bez odkašlávání, stěžování si nebo ještě hůř, to vše nutí zaneprázdněné číšníky, aby řídili vaši reakci, což je méně efektivní než pouhá výměna sklenice. Ve své zdvořilé žádosti o nápravu jste restauraci dali příležitost okamžitě problém vyřešit, zlepšit vaši zkušenost a možná identifikovat větší problém, než bude dostatečně velký, aby odstrašil ostatní zákazníky.

READ  Roboti vs zvířata: kdo vyhraje závod v přirozeném prostředí?

Poslední věc, kterou chci udělat, je vyzbrojit prapor sběračů brouků, takže zde je naprosté minimum pro vynechání věcí: Když je to v rámci běžných očekávání typu restaurace. To je velmi vágní, ale lepší tajemné linie než tajemné pokrmy. (Vážně, děti – „čisté“ je základní linie.)

Každopádně, když už jsme tady: věnujte prosím rodičovskou pozornost tomu, kolikrát je sebeobrana pro vaše děti vhodná, ba dokonce nezbytná. Když se jejich cestovní plány zvrtnou, když jsou přeplácané nebo když se jim prostě nelíbí styl večerního posezení. Páteř chrání kvalitu života. Nebo pokud jsou na pracovišti natolik dysfunkční, že by se dalo označit za oznamovatele. Nebo když jsou na lékařských schůzkách, pokud se někdy stanou rodiči, nebo když se na ně jejich přátelé nebo partneři, můj bože, snaží tlačit. Hroty jsou bezpečnostní zařízení.

To může být přehnaná reakce o 400 slovech, jistě; Vaše děti mohou být v bodě, kdy vás zastrašují a připadají jim trapné. (Užijte si to!) Ale o to jde: kromě oprávnění a kompatibility dveřní brány existují další možnosti. Jednu jsem navrhl. Zůstaňte prosím v klidu se zprávou.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *