Vědci se domnívají, že Jupiter je obrovský, protože požíral jiné planety

Nová vědecká studie o Jupiteru tvrdí, že je to největší planeta v naší sluneční soustavě, částečně kvůli požírání jiných planet.

Nový studie Publikace v Journal of Astronomy and Astrophysics navrhuje teorii, že plynný obří planeta je vyplněna množstvím malých planet.

„Jupiter byl jednou z prvních planet, které vznikly v naší sluneční soustavě,“ řekla Yamila Miguelová, astrofyzička z Leidenské univerzity v Nizozemsku. Sdělit Živá věda. O tom, jak vzniká, se však ví jen málo.

V novém výzkumném článku snímky z vesmírné sondy NASA Juno umožnily členům týmu na projektu přesně určit skalnaté jádro Jupiteru. Podle Live Science „chemické složení naznačuje, že Jupiter pohltil menší planety nebo planetky, aby podpořil svůj rostoucí růst.“

Miguel také poznamenal, že data Juno umožnila výzkumníkům shromáždit nová data potřebná k přesnému změření Jupiterova nitra, což byl důležitý aspekt studie.

„Juno poskytla velmi přesná gravitační data, která nám pomohla omezit distribuci materiálu v nitru Jupiteru,“ řekl Miguel. „Jsou to velmi unikátní údaje, které můžeme získat pouze s kosmickou lodí obíhající kolem planety.“

Tento pohled je jednou ze dvou hlavních teorií o tom, jak Jupiter shromáždil své primární kamenné jádro. Jedna teorie říká, že planetu tvoří miliardy menších vesmírných kamenů.

Druhá teorie, podporovaná v nové studii, tvrdí, že jádro planety bylo vytvořeno absorpcí četných „malých planet“, které mají velikost několika mil. Výzkum došel k závěru: „Naše výsledky naznačují, že Jupiter pokračoval v akumulaci těžkých prvků ve velkých množstvích, zatímco jeho vodíkové a heliové atmosféry rostly, na rozdíl od očekávání založených na hmotě izolující oblázky ve své nejjednodušší inkarnaci.“

Studie doufá, že poskytne hlubší pochopení formování Jupiteru a také poskytne pohled na to, jak se vyvíjely další planety mimo rudého obra, jako je Saturn, Uran a Neptun.

READ  Zažijte novou výzvu ve Velké Británii a zjistěte, zda lidé mohou znovu získat COVID | Zprávy o pandemii koronavirů

Jupiter, asi 484 milionů mil od Země, zůstává zajímavým bodem zkoumání. Kromě průzkumu NASA Juno se stále větší zaměření na Mars a Jupiter stalo středem zájmu vznikajícího vesmírného průmyslu.

Výzkum Jupitera také pokračoval v pokroku, jak byla planeta zobrazena a prozkoumána. Loni v červenci si NASA vybrala SpaceX, aby prozkoumala, zda Jupiterův měsíc Europa má podmínky, které by mohly podporovat život.

Podle NASA Laboratoř proudového pohonuMise bude znamenat první „podrobné zkoumání“ velkého měsíce Jupiteru.

Dříve DailyWire zmíněno Toto je podle SpaceXFalcon Heavy, „nejvýkonnější operační raketa světa, dvakrát silnější.“ Na oběžnou dráhu může vynést přibližně 141 000 liber užitečného nákladu.

Primární posilovač a boční posilovače vozidla obsahují dvacet sedm motorů Merlin, které mohou při vzletu vyvinout tah více než pět milionů liber.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.