Vědci našli 3 geny spojené s vegetariánstvím

Vědci našli 3 geny spojené s vegetariánstvím

Podle vědců, kteří porovnávali geny 5 000 vegetariánů s geny více než 320 000 dalších, se láska k čočce může předávat z generace na generaci. Jejich studie byla publikována v časopise Jedno plus Minulý týden jsem zjistil, že tři geny mají silnou souvislost s vegetariánstvím a dalších 31 genů má možnou souvislost. Gizmodo Zprávy. Dva geny se silnou asociací byly spojeny s tím, jak jsou metabolizovány tuky, známé také jako lipidy. Vědci se domnívají, že v mase může být mastná živina, kterou někteří lidé potřebují více než jiní.

„Výběr stravy zahrnuje souhru mezi fyziologickými účinky živin, jejich metabolismem a vnímáním chuti, které jsou všechny silně ovlivněny genetikou,“ napsali vědci, kteří použili data z britského projektu Biobank. Vegetariáni zahrnutí do studie byli lidé, kteří uvedli, že nejedli maso ani ryby nejméně rok.

Vědci tvrdí, že je zapotřebí více studií, aby se plně vysvětlily zahrnuté genetické faktory. Říkají, že se o toto téma začali zajímat, protože pro mnoho lidí je obtížné dodržovat přísnou vegetariánskou dietu, přičemž podle jedné studie téměř 50 % vegetariánů v předchozím roce jí maso nebo rybí produkty. „Mnoho lidí, kteří se chtějí stát vegetariány, to možná nedokáže,“ říká vedoucí výzkumu Dr. Nabil Yassin z Northwestern University Feinberg School of Medicine. NPR. „Chtěli jsme vědět, jestli je genetika součástí příčiny.“ (Přečtěte si další příběhy rostlin.)

READ  Ars prochází čistou místností kosmické lodi Psyche obíhající kolem asteroidu v JPL

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *