Byly zveřejněny hojně sledované fotografie „Fotograf divokých zvířat roku 2022“.

Londýn (CNN) – Sněhem pokrytý jelen, podvodní říše divů a sraz rosniček jsou některé z kritiky oceňovaných příspěvků v Fotograf roku ve volné přírodě soutěž 2022.

Výběr 14 snímků byl zveřejněn před slavnostním předáváním cen pro 58. ročník soutěže, kterou vyvinulo a vyrobilo Natural History Museum v Londýně.

Připravovaná výstava v muzeu před prohlídkou, na které bude vystaveno 100 nejlepších fotografií, které byly posuzovány na základě kreativity, originality a umělecké dokonalosti.

Organizátoři uvedli, že soutěž přilákala příspěvky od fotografů všech věkových kategorií a odborných znalostí z 93 zemí.

„To, co mi zbylo, není jen mimořádný mix témat letošní kolekce – obrovské panorama přírodního světa – ale emocionální síla tolika snímků,“ uvedla v tiskové zprávě Rose Kidman Cox, předsedkyně poroty. .

Mezi další vysoce ceněné zveřejněné fotografie patří setkání s ledním medvědem v Rusku a realistický snímek neudržitelného rybolovu v Indii.

Jak uvedl v tiskové zprávě Doug Goure, ředitel Přírodovědného muzea, řekl: „Tyto inspirativní snímky vyjadřují lidský dopad na přírodní svět způsobem, který slova nedokážou vyjádřit – od naléhavosti klesající biologické rozmanitosti po inspirativní návrat chráněných druhů. .“

Vítězové budou vyhlášeni 11. října na večírku pořádaném Wildlife Presenter Chrisem Packhamem. Výstava začíná za tři dny.

Přihlášky do soutěže 2023 se otevřou 17. října.

READ  Covid-19 Živé aktualizace: Vakcíny a zprávy o testování

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.