Ve výdajích na výzkum a vývoj může být těžké najít úspěch

Jakákoli diskuse o souboru Sektor výzkumu a vývoje obecně začíná prohlašovat, že „Austrálie je má Byly utraceny miliardy O výzkumu a vývoji za posledních 30 let. To je pravda, máme. Navzdory těmto miliardám však místo zaujímá Austrálie V nejlepším případě centrálníA mnoha opatřeními, tím méně, našimi protějšky z OECD.

Znovu a znovu se zahajují nové politické iniciativy s předvídatelnými fanfárami, obvykle založenými na pobouření, že Austrálie dělá velké inovace, ale obecně je nedokáže komercializovat.

Nedávná kritika předsedy vlády „ Nedostatek spolupráce Mezi obchodem a univerzitami “je jen dalším příkladem tohoto pokračujícího příběhu.

Výdaje na výzkum a vývoj: úspěch inovací přímo souvisí s lidmi a kulturou

To vše je opět pravda. Ale těmto diskusím chybí dvě důležité součásti. První je o typu inovace, kterou Austrálie vyrábí.

Historicky byla Austrálie opravdu dobrá v postupných nebo reformních inovacích. To znamená převzetí existujícího produktu a jeho přizpůsobení místnímu použití.

Pomysli na pahýl skákajícího pluhu. Radlice mají po tisíce let téměř stejnou podobu – před 20. stoletím byla hlavní novinkou metoda pohybu, přechod od zvířat nejprve k pluhům poháněným parou a poté spalovací motory.

Kmen a pluh chmele zásadně nezměnily konstrukci pluhu. Místo toho právě přizpůsobil design tradičního pluhu tak, aby se přizpůsobil milionům australských kořenů Mallee, které zbyly z rozsáhlého odlesňování osadnickými vojáky po první světové válce.

Druhý chybějící prvek souvisí s tím, kdo tvoří. Inovaci již dlouho ovládají velké nadnárodní korporace, zejména kvůli jejich dostupným lidským a finančním zdrojům.

Naproti tomu malé a střední podniky nebo nové firmy, jako jsou začínající podniky, nebo prostě lidé s dobrými nápady, mají tendenci být z australského „inovačního ekosystému“ vyloučeni z důvodu jejich nedostatku zdrojů.

Každý malý podnikatel si dobře uvědomuje nedostatek času, lidského kapitálu a fungujícího finančního kapitálu spojeného s koncem menšího města. Prostě nemají prostředky na to, aby se věnovali spekulativním činnostem, přestože mají často ty nejlepší a nejkreativnější nápady.

Tyto neúspěšné sny leží v pověstném „Údolí smrti“, kde končí dobré nápady, protože se nemohou dostat přes koncept nebo ranou fázi prototypu.

Ještě horší je, že některé dobré nápady přesahují rámec rýsovacího prkna, ale pouze díky pomoci ze zahraničí. V takových případech je „odliv mozků“ spojen s „vyčerpáním IP“, což znamená, že australská ekonomika je velmi zmeškaná.

READ  Muž a žena Meth Kavan se vyhýbají vězení za praní špinavých peněz

Úsilí postupných vlád zahájit australský zázrak inovace bylo chvályhodné, přinejmenším v jejich úmyslu.

Rétorika o špatném inovačním výkonu (na základě standardů OECD) se však za třicet let nezměnila a vlády mají tendenci utrácet peníze na řešení problému, spíše než na řešení systémových problémů s australským národním inovačním systémem.

Kultura odpovědnosti a inherentní averze k riziku (často maskovaná jako „dobrá správa věcí veřejných“) často znamená, že vládní zdroje jsou směrovány k tradičním poskytovatelům výzkumu, kteří se pak sdružují s většími společnostmi, což může mít za následek podporu výzkumu, který může mít dopad. V každém případě.

Náš výzkum v roce 2019 ukázal, že počet nových inovačních center rostoucích po celé Austrálii meziročně vzrostl o téměř 50 procent. Mezitím vládní iniciativy napříč třemi vládními úrovněmi Austrálie vytvořily ohromující řadu příležitostí.

Ale tady je problém, jak si může startup, který je časově a síťově slabý, najít cestu do tohoto matoucího a složitého inovativního ekosystému, z nichž mnohé upřednostňují zavedené subjekty v širší oblasti inovací?

Otázka pak zní: Jakou pomoc skutečně potřebují malé organizace nebo jednotlivci s dobrými nápady?

Identifikovali jsme řadu jurisdikcí po celém světě, které dokázaly smysluplně zapojit startupy a malé a střední podniky. Tyto příklady sahají od Finska po Skotsko, Českou republiku a Anglii.

Služby Concierge – organizace, které poskytují zprostředkovatelské služby s „přeshraničními“ schopnostmi – záměrně poskytují jednotné kontaktní místo pro inovátory s novými nápady. Potřeby nejslibnějších držitelů podnikatelských nápadů jsou identifikovány a porovnány s organizacemi, které jim mohou nejlépe pomoci.

Tyto organizace mohou poskytovat výzkum, prototypy nebo kapitálové zdroje. Stručně řečeno, druhy zdrojů potřebné k dobytí výše zmíněného „Údolí smrti“. Mnoho z těchto organizací je efektivní.

Skotský příklad (uživatelské rozhraníZprávy o tom, že se do skotské ekonomiky každoročně vracejí stovky milionů liber.

READ  Turistická daň: Toto jsou destinace, které budete muset zaplatit za vstup

A Nedávná zpráva Od Rady pro inovace a produktivitu v New South Wales zdůrazňuje některé z těchto služeb, které jsme identifikovali v našem výzkumu. Vláda Nového Jižního Walesu podniká malé kroky k vytvoření služby concierge pro malé podniky a začínající podniky.

To je však zásadní „ale“, iniciativa musí trvat déle než volební cyklus, nebo ministerský pohyb.

Má-li být tato iniciativa dlouhodobě úspěšná a přispívat ke změně kultury inovací v Austrálii, musí trvat deset let, aby prokázala svou účinnost.

Vytváření kultury inovací není očividnou vědou (i když by mohla být). Úspěšných příkladů je neúrekem, ale peníze dosud šly na univerzity nadnárodních korporací a nablýskané univerzity Go8, spíše než tam, kde je to skutečně potřeba – v mechanismech financovaných po stále delší dobu, odděleně od politických kurzů.

Austrálie obecně potřebuje úroveň dobře financovaných služeb concierge v rámci národního inovačního ekosystému.

Tyto organizace mohou být na regionální, vládní nebo národní úrovni. Inovace je v konečném důsledku spojením lidí s lidmi prostřednictvím lidí.

Víš víc? Kontaktujte Jamese Rileye e-mailem nebo Signál.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *