Carl Hahn, generální ředitel Volkswagenu, který stál v čele expanze do Číny, zemřel ve věku 96 let

Carl Hahn, generální ředitel Volkswagenu, který stál v čele expanze do Číny, zemřel ve věku 96 let

Carl Hahn, který vedl Volkswagen Mezinárodní expanze skupiny v 80. letech minulého století skončila v sobotu. Bylo mu 96 let.

Hahn podle mluvčí své charity zemřel ve spánku ve svém domě ve Wolfsburgu. Party je plánována na 24. ledna.

Carl Horst Hahn Jr. se narodil v Chemnitz ve východním Německu v roce 1926. Vystudoval obchodní administrativu a ekonomii a doktorát získal na univerzitě v Bernu.

Do Volkswagenu nastoupil v roce 1954 a jeho předsedou se stal v roce 1982. Během jeho desetiletého působení vybudoval VW továrny v Číně, získal Seat ve Španělsku a Škodu v České republice a expandoval do bývalého komunistického východního Německa.

„Do té doby jsme se hodně soustředili na Německo, byli jsme národní společností. Kromě Američanů neexistovaly žádné globální značky,“ řekl. Han řekl v rozhovoru v roce 2020 S německy psanou publikací Automotive Newsgroup automobilsh.

„Začali jsme se Seatem a podařilo se nám dostat Volkswagen z krize, kdy jsme v našich německých továrnách pouze prohrávali,“ řekl.

Hahn také inicioval přesun Audi do luxusního segmentu.

V 60. letech vedl Hahn byznys Volkswagen v USA a pomohl vytvořit Beetle jako ikonu americké popkultury. Neshody ohledně strategie vedly v roce 1972 k jeho odchodu k výrobci pneumatik Continental a o 10 let později se vrátil.

Poté, co jej v roce 1992 nahradil Ferdinand Piech ve funkci generálního ředitele Volkswagenu, sloužil Hahn dalších pět let v představenstvu společnosti.

Hahn zaznamenal svou kariéru v autobiografii Moje léta s Volkswagenem, která vyšla v roce 2005.

READ  Zdražily vejce, zdražily i brambory

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *