20 nedoceněných špionážních filmů, které musíte vidět

Legendární režisér Alfred Hitchcock vytvořil některé z nejznámějších špionážních filmů všech dob. Filmy jako „North by Northwest“, „Notorious“, „The 39 Steps“ a „The Lady Vanishes“ patří mezi největší špionážní filmy všech dob. Hitchcock má však rozsáhlou filmografii a ne všem jeho filmům je věnována dostatečná zásluha. Hitchcockův thriller Tajný agent z roku 1936 je skvělým příkladem jeho schopnosti vytvářet tajemství, napětí a vzrušení.

Hitchcockovy rané britské thrillery byly efektivnější a efektivnější než jeho pozdější díla. Nicméně, „Secret Agent“ obsahuje většinu Hitchcockových ochranných známek. Existuje mnoho dějových zvratů, šokujících momentů a náhlých zrad. Britský celovečerní film sleduje Richarda Ashindena (John Gielgud) v období po první světové válce. Aschenden se vrátil domů z bojů v roce 1916, jen aby zjistil, že noviny ho prohlásily za mrtvého. Záhadná postava známá pouze jako „R“ (Charles Carson) žádá Ashendena o pomoc. Nabídne mu, že mu dá falešné jméno: „Edgar Brody“. Ashenden souhlasí. Je silným vlastencem a během války statečně bránil svou zemi.

Brody dostane nebezpečný úkol. Cestuje na Blízký východ, aby odhalil spiknutí německého špióna. Rova spolužačka, Elsa Carrington (Madeleine Carroll), se převléká za jeho manželku. Brody a Carrington cestují do Švýcarska, které během války zůstalo neutrální. Ačkoli tam není mnoho akce, je vzrušující sledovat, jak se Brody a Carrington snaží udržet svou identitu v tajnosti.

READ  RTL Today - Ivan Bartoš: Vedoucí pirátské strany Dreadlocks soupeří o českého premiéra

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.