V nominacích na Českého lva dominují „Humanoid“ a „Eminentní pacient“.

V nominacích na Českého lva dominují „Humanoid“ a „Eminentní pacient“.

V nominacích na Českého lva dominoval anglický film Anthropoid založený na válečném atentátu na nacistického důstojníka v Praze a místní životopisný film Prominentní pacient („Masaryk“), který získal 12 a 14 nominací. cenu za nejlepší film. film. Oba filmy byly nominovány celkem ve 14 z 15 kategorií.

Britský režisér filmu „Anthropoid's“ Sean Ellis osobně obdržel nominace ve čtyřech kategoriích: Nejlepší režie, Nejlepší scénář (sdílený se spoluscenáristou Anthonym Frewinem), Nejlepší kamera a Nejlepší film, kde také působil jako producent.

Cillian Murphy byl nominován na nejlepšího herce za roli českého odbojáře Józefa Gabseka a Jamie Dornan byl nominován na nejlepšího herce ve vedlejší roli za Gabskova spolubojovníka Jana Kubise. Oba herci jsou Irové.

Snímek „Anthropoid“ (na snímku) neuspěl pouze v nominacích v kategoriích Nejlepší herečka a herečka ve vedlejší roli, česká herečka Anna Gislerová nebo kanadská herečka Charlotte Le Bon, která hraje hlavní roli, nebyly uznány a v kategorii Nejlepší kategorii dokument, kterou získal. nekvalifikovaný. Další nominace zahrnovaly nejlepší střih, zvuk, hudbu, výtvarnou režii, kostýmy a make-up.

Film, který vznikl za podpory Státního fondu kinematografie ČR a vzniká v koprodukci České republiky, Spojeného království a Francie, vypráví skutečný příběh mise k atentátu na generála SS Reinharda Heydricha v Praze v květnu 1942 a její následky. . Tato operace, nazvaná „Operace Anthropoid“, byla jediným úspěšným pokusem o atentát na vysokého nacistického velitele během druhé světové války.

Celkově největší počet nominací získal životopisný film Prominentní pacient o českém diplomatovi a politikovi Janu Masarykovi, který má premiéru v České republice v březnu, a to se 14 nominacemi. Film byl nominován ve všech způsobilých kategoriích kromě nejlepší herečky, ale zaznamenal dvě nominace v kategorii nejlepší vedlejší role. Hrají Oldrich Kaiser a Hanns Zischler po boku Dornana. (Film nebyl způsobilý pro nejlepší celovečerní dokumentární film.) Hlavní herec Karel Roden bude soutěžit nejen s Murphym o nejlepšího herce, ale i sám se sebou, protože byl také nominován za roli v dramatu Petera Wenceslase „Nikdy nejsme sami“.

READ  Jessica Wunderlich z Topeky je 32. Miss Česko-Slovenského Kansasu

Filmy „Anthropoid“ a „A Prominent Patient“ soutěží o nejlepší film a nejlepší režii s filmem „Já, Olga Hepnarová“, který režírovali Thomas Weinreb a Peter Kazda, o 22letém masovém vrahovi, který vjíždí kamionem do města. Skupina nevinných lidí v Praze v roce 1973; Černé komediální domácí drama Olma Omerza „Rodinný film“ o zanedbávání rodičů a nezodpovědnosti mládí; a „Učitel“ Jana Hrbejka o vlivu nového učitele se silnými vazbami na komunistickou stranu na školu v Bratislavě v roce 1983.

Nominace byly oznámeny ve středu. 24. ročník předávání cen Český lev se bude konat 4. března.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *