Rusko říká, že už nebude zveřejňovat jména organizací, které používají jeho alternativu k platebnímu systému SWIFT

Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullina uvedla, že většina ruských bank a 52 zahraničních organizací z 12 zemí má v zemi přístup k alternativě Swift.Šamil Zumatov/Reuters

  • Některým ruským bankám byl zakázán přístup do bankovního systému SWIFT kvůli válce na Ukrajině.

  • Rusko nyní vyzývá k využití svého alternativního systému pro přenos finančních zpráv.

  • Ruská centrální banka uvedla, že přestane zveřejňovat jména účastníků své alternativy k systému Swift.

Ruská centrální banka přestane zveřejňovat jména účastníků své alternativy k platebnímu systému Swift, říká Reuters.

Některé ruské banky byly zakázány Bankovní systém SWIFT V rámci komplexních sankcí vůči zemi kvůli válce na Ukrajině. Embargo bránilo přeshraničním transakcím ruského obchodního a finančního systému, čímž zemi ekonomicky izolovalo.

Rusko však propaguje svůj vlastní alternativní platební systém – systém přenosu finančních zpráv (SPFS), který byl vytvořen v roce 2014.

„Za současných okolností jsme přijali rozhodnutí nezveřejnit seznam organizací spojených se Zvláštním programem pro zajišťování potravin. Tento seznam je však uživatelům systému k dispozici,“ uvedla ruská centrální banka. Reuters v dopise. Organizace dříve zveřejňovala seznam uživatelů SPFS na webových stránkách, ale nedávno tuto praxi ukončila Bloomberg.

Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullina v pondělí uvedla, že většina ruských bank, stejně jako 52 zahraničních organizací z 12 zemí, má přístup do Zvláštního programu pro potravinovou bezpečnost.

Banky z Německa, Švýcarska, Francie, Japonska, Švédska, Turecka a Kuby byly mezi bankami napojenými na SPFS. Březnová zpráva Od Coface, francouzské úvěrové pojišťovny.

Nabiullina řekla o Zvláštním programu pro potravinovou bezpečnost Bloomberg.

Indická vláda studovala ruský návrh na použití SPFS pro platby v rublech, Bloomberg hlášeno v březnu. Byla to Indie Kupte si levné dodávky ruské ropy Uprostřed mezinárodních sankcí a bojkotů produktů z elektrárny. Ruská ropa tvořila v roce 2021 pouze 2 % celkového dovozu Indie.

READ  Jak pracoval sikhský dělník proti Amarinderu | Zprávy z Indie

Přečtěte si původní článek na zájem o obchod

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *