Unikátní výstava o upevňování česko-japonských kulturních vztahů iMUCHA se bude konat v červenci v Jokohamě

PRAHA, 21. dubna 2022 / PRNewswire / – Pod záštitou Ministerstva kultury Česká republikaCelosvětová premiéra Alphonse je Mucha Umělecké dílo přichází v digitální podobě Japonsko. Od 14. července do 30. září letošního roku se Česká republika iMUCHA, která představuje úžasně rychlou výstavu představující moderní vzhled českých i mezinárodních mistrů art novio, Alfonse Muchy. Tato akce se bude konat v jednom z let z Japonska Nejoblíbenější mezinárodní kongresová centra, Yokohama Pacifico.

„Projekt iMUCHA Multimedia Experiences považuji za nejkvalitnější, který dává mistrovskému dílu české secese současný rozměr a díky sofistikovaným technologiím zpracování přináší dílo, život. Alfonse Muchy Blíže k současné generaci. Proto velmi rád tuto akci podpořím.“ říká Ministr kultury p. Martin PaxaŘekl, že projekt vidí také jako dobrou příležitost k posílení bilaterálních vazeb mezi oběma zeměmi Česká republika A Japonsko. Projekt je dále považován za jednu z prioritních kulturních iniciativ v zájmu prohloubení česko-japonských vztahů různých osobností veřejného života ve spolupráci s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Prezidentské sponzorství Česká republika

Jelikož o výstavu má větší zájem český stát, předseda Česká republikaVýstavu podpořil svou podporou pan Miloš Zeman:„Jsem spokojený se vztahem Česká republika A Japonsko, Kteří jsou již delší dobu na přátelské úrovni. Doufám, že k tomu velkou měrou přispěli Japonsko Byl jedním po dlouhou dobu Česká republika Důležití partneři. Pevně ​​věřím, že spuštění multimediálního zážitku iMUCHA se stane jedním z dalších bodů, které obě země vhodným způsobem spojí. Řekl prezident Miloš Zeman.

Japonsko iMUCHA jako přední země na světě

Poprvé na světě pracovat Alfonse Muchy Nabízeno ve formě vysoce kvalitních velkoplošných projektů. Publikum je obklopeno 360 efekty jako v příběhu. Alphonse je Mucha Dílo je umístěno do 3D prostoru a diváci se vidí jako současníci Paříž, New York Nebo zasněná secesní zahrada. Plakáty z Alfonse Muchy K digitalizaci byla použita nejobsáhlejší kolekce jeho originálních děl vlastněná Nadací Richarda Fuxy, která daruje české výtvarné scéně. Partner českého projektu Japonsko Sony Music Solutions.

READ  Česká republika přidána do kalendáře WSBK, Austrálie snížena

Život a práce Alfonse Muchy Diváci, kteří se proměnili ve svižnou a strhující show, projdou nejdůležitějšími obdobími a milníky Muchova poslání – od šťastného setkání s nimi. Sarah BernhardtováVe své době Paříž A za jeho působení ve Spojených státech, Čechách, ať už jde o katedrálu svatého Víta nebo jeho monumentální Slovanskou epopej. Návštěvníci se ocitnou v postgraduálním kurzu, v nádherné sekci je i sekce vzdělávání s informacemi o nejlepším českém umělci art novio.

Historické propojení českého a japonského umění

Práce Alfonse Muchy Nejen známý a oblíbený Japonsko, Ale je s tím úzce spojena. Dekorativní vzory stylizovaných květin, rostlin a vlnitých vlasů, které se objevily na Muchových plakátech, byly inspirovány japonskými papírovými šablonami Katakami a staly se součástí francouzského umění.

Tyto přírodní stylizované kousky jsou v Muchových dílech považovány za jasné znaky japonské kultury. Mucha tak výrazně zasáhl do západní secese, která si později našla cestu Japonsko A pokračuje dodnes. Nejdůležitějšími příklady jsou manga, symboly moderní japonské kultury. Japonští komiksoví výtvarníci se Muchovými díly inspirovali od 70. let 20. století.

Japonky se možná nejvíce inspirovaly kreativní skupinou CLAMP Mucha. RG Veda, X a Ryer používají ve většině svých žebříčků secesní rámy a kompozice ve stylu Muchy. Komár Fujishima Pane Bože! Inspiroval se Muchou pro své žebříčky, kde jeho hrdinky nosily šaty s více záhyby a jejich dlouhé kudrnaté účesy by se hodily k Muchovým ženským postavám.

Čas zahájení výstavy Jokohama Ne náhodou. 14. července letošního roku je 83. výročí Alfonse Muchy Bude povšimnuto. The Česká republika Art Novio vnímá otevření výstavy jako poctu mistrovi.

Zdroj iMucha

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *