Stolní tenis – vítězství polského paralympionika; České pozitivní testy COVID

TOKIO 24. července (Reuters) – Polská olympionička a paralympionička Natalia Partica postoupila v sobotu do druhého kola olympijské dvouhry žen ve stolním tenise poté, co byl český hráč kriketu Pavel Siruzek nucen odstoupit z mužského turnaje.

31letá Partica se narodila bez pravého předloktí a reprezentuje Polsko na své čtvrté olympiádě a šesté paralympiádě.

Na tokijském metropolitním gymnáziu zvítězil nad Michaelem Bromleyem 4: 0 a v neděli ve druhém kole čelil egyptské Dině Meshrepové.

Americký hráč kriketu Liu Juan vyhrál svůj první zápas dvouhry proti španělské Galii Dvo க்க k. V předkole dvouhry, které se konalo předchozí den, porazila 36letá Liu na své sedmé olympiádě Nigérii Olofunge Oshonaike 4: 1.

Na druhém konci věkového spektra Syndia’s Hendzza, nejmladší sportovec, který se zúčastnil olympijských her ve věku 12 let, předtím vyšel z úvodního kola a udělal si selfie s rakouským protivníkem Liu Jia na památku této události. Přečtěte si více

V mužské události postoupil australský hráč kriketu David Powell do druhého kola přirozeně poté, co mu byla diagnostikována světová jednotka Chirusek’s Kovit-19 č. 52. Přečtěte si více

Na olympiádě debutuje smíšená čtyřhra a v boji o medaile jsou Japonci Jun Misutani a Mima Ido, kteří v posledních sedmi zápasech porazili Rakušany Stephena Feckerla a Sofii Polkanovou 4: 1.

„Doufám, že Čína bude ve finále. Soutěžit s nimi je náš cíl a cíle … získat zlatou medaili,“ řekl novinářům Ido.

Čínský mocný č. 2 Ju Jin a mistr světa Liu Xiwen porazili kanadské Wang Zhen a Zhang Mo 4: 1.