Česká lyžařka Ledecká vyhrála první sjezd Světového poháru po olympiádě

Crans-Montana, Švýcarsko (AFP) – Česká snowboardistka Ester Ledecká v sobotu pokrčila rameny olympijského zklamání, když vyhrála svůj první Světový pohár žen od olympijských her v Pekingu.

Ledecká viděla útočný útok na trati v Monte Lachaux za perfektních slunečných podmínek a připsala si třetí vítězství v kariéře a druhý sjezd, více než dva roky po svém prvním vítězství v Lake Louise v Albertě.

„Byl to opravdu pěkný běh. Dělal jsem spoustu věcí lépe než trénink.“

Lidice se v lyžařském středisku ve středním Švýcarsku obvykle daří, když zde obsadila tři pódia své kariéry. V posledních dvou dnech se však ve zkouškách umístilo pouze na 50. a 40. místě.

Lydica řekla, že od návratu z olympiády bojovala se svalovými problémy.

„Minulý týden jsem měl nějaké zdravotní problémy. Takže bylo těžké vrátit se do plné síly.“ Tyto dva tréninky pro mě byly opravdu těžké a byly to nejhorší tréninky mé kariéry. Ale dnes jsem se cítil mnohem lépe, tělo bylo připraveno závodit.“

Sobotní vítězství přišlo 11 dní poté, co Ledecká skončila na olympijském svahu až sedmadvacátá.

Tento výsledek přišel poté, co skončila pátá v Super G, což znamená, že propásla příležitost zopakovat svůj výkon na hrách v Pchjongčchangu v roce 2018, kdy získala zlatou medaili v alpském lyžování i na snowboardu.

„Po snowboardovém závodě zbývaly jen dva dny na přípravu na super G. Ostatně si myslím, že jsme tam odvedli dobrou práci,“ řekla Ledecká, která v Pekingu vyhrála obří paralelní slalom.

Ledecká v sobotu porazila Ragnhild Moenkelovou o 0,21 sekundy. Bylo to pro norského jezdce osmé pódium, ale bylo to první na svazích.

Třetí skončila Rakušanka Cornelia Hutterová se ztrátou 0,42.

S velkým odstupem skončili tři sjezdoví medailisté z Pekingu. Olympiádu vyhrála Švýcarka Corinne Suterová, za ní byly Italky Sofia Giugia a Nadia Delago, ale trio se v sobotním závodě nepřiblížilo k pódiu a skončilo o více než 1,2 sekundy na 10., 12. a 14. místě. .

READ  Lewandowski je pryč, ale Bayern Mnichov vypadá silnější

Další favoritka před závodem, superolympijská vítězka JL Lara Gut Bahramiová, závod nedokončila. Švýcarská hvězda skočila příliš doleva a minula další bránu.

Jogja, který se vrátil v čase, když se zotavoval ze zranění a získal stříbro na olympijských hrách, zůstal v čele celkového pořadí s 422 body, 65 před Sutterem. Další pokles je naplánován na neděli.

Jogja vyhrála v této sezóně čtyřikrát Světový pohár a sobotní závod byl první za 16 měsíců, ve kterých skončila, ale nevyhrála ho.

„Dnes je den, který mě učí prohrávat,“ řekl italský olympijský vítěz z roku 2018. „Od prosince 2020 jsem neprohrál Světový pohár v závodech, ve kterých jsem projel cílem, a věděl jsem, že ten den musí přijít.“

Michaela Shiffrinová seděla v závodě, aby se připravila na nadcházející události. Američanka udržela první místo ve Světovém poháru o 15 bodů před Petrou Flovou. Obhájci titulu ze Slovenska skončili 29. a v letošní sezóně si tak připsali pouhé dva body.

Jogja je v celkovém pořadí třetí za Shiffrinovou s rozdílem 235 bodů.