Ukrajinská SBU, česká kontrarozvědka BIS pomohla odhalit schéma vlivu proruských europoslanců

Ukrajinská SBU, česká kontrarozvědka BIS pomohla odhalit schéma vlivu proruských europoslanců

České a ukrajinské zpravodajské služby spolupracovaly na odhalení proruské sítě, která platila poslancům Evropského parlamentu (EP) šíření kremelské propagandy. Ugrinform A Ligas uvedením zdrojů jejich ochrany. Zejména Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) pomohla české kontrarozvědce odhalit síť proruského vlivu, uvedly obě zprávy.

Cílem sítě pod vedením Victora Medvetchuka bylo ovlivnit volby do Evropského parlamentu a podkopat Ukrajinu.

Síť platila politikům, aby v evropských médiích chválili Rusko a Putina, a na svém webu „Hlas Evropy“ zveřejnila protiukrajinské a protievropské materiály. Odhalení vedlo k požadavkům europoslanců na úplné prošetření ruského vlivu a potrestání těch, kdo ruské peníze dostávali.

Česká kontrarozvědka (BIS) je hlášeno 27. března vydala prohlášení, v němž podrobně popisuje aktivity sítě, která údajně sídlí v Praze a vede ji Medvetčuk, bývalý producent proruské televizní stanice 112 na Ukrajině, a Artem Markevskij.

Přečtěte si více:

Zavřete tuto stránku. Nebo se můžete připojit k naší komunitě a pomoci nám vytvořit více takových věcí.
Protože věříme v sílu bezplatných informací, udržujeme naši zprávu otevřenou a přístupnou všem. To je důvod, proč náš malý, nákladově efektivní tým závisí na podpoře čtenářů, jako jste vy, aby poskytovali včasné zprávy, kvalitní analýzy a přímé zprávy o válce Ruska na Ukrajině a boji Ukrajiny za vybudování demokratické společnosti. Něco málo je daleko: za cenu šálku kávy měsíčně můžete pomoci postavit mosty mezi Ukrajinou a zbytkem světa, stát se spolutvůrcem a hlasovat o tom, o jakých tématech bychom měli dále diskutovat. . Staňte se hostitelem Nebo se podívejte na další možnosti Podpěra, podpora.
Staňte se patronem!

READ  Český parlamentní výbor důrazně podporuje návrh zákona o odškodnění žen, které byly násilně sterilizovány

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *