60 let silných dešťů v jižní Číně

Záplavy způsobené přívalovými dešti donutily 177 600 lidí k přesídlení, zničily 1 729 domů, poškodily 27,13 hektarů úrody a způsobily ztráty za více než 250 milionů dolarů, uvedl v úterý krizový management Guangdong.

Státní média uvedla, že Kuang-tung je jednou z nejméně sedmi provincií, kde rekordní deště způsobily vážné sesuvy půdy a záplavy silnic. Videa na sociálních sítích ukázala v jihozápadní provincii Kuej-čou rozvodněné řeky na silnicích, které smetly auta a domy.

Přívalové deště přicházejí v době, kdy odborníci varovali, že nepříznivé počasí je stále častější.

Srážky v Guangxi, Guangdong a Fujian dosáhly nejvyšších úrovní od roku 1961, přičemž tyto oblasti zaznamenaly podle státních zpráv průměrné srážky 621 mm (24,4 palce) za 46denní období od 1. května do 15. června. Agentura Xinhua. Toto číslo se rovná více než 90 % průměru země 672,1 mm za celý rok 2021, na základě údajů Národního klimatického centra.

Odborníci na počasí tvrdí, že podmínky jsou zralé na další přívalové deště na jihu země a vlny veder na severu.

„Studený a teplý vzduch se sblížil nad jižní Čínou a obě strany se dostaly do slepé uličky a přetahované války,“ řekl agentuře Reuters Wang Weiwei, analytik Weather.com.cn, pobočky čínského meteorologického úřadu.

Očekává se, že silné deště budou pokračovat do úterý v jižních provinciích Kuej-čou, Ťiang-si, An-chuej, Če-ťiang a Kuang-si a poté se přesunou na sever.

Varování před nepříznivým počasím

Roční období záplav v Číně tradičně začíná v červnu a je obvykle nejkrutější v hustě obydlených zemědělských oblastech podél řeky Jang-c‘-ťiang a jejích přítoků.

Ale v posledních letech se to stalo vážnější a nebezpečnější a odborníci varovali, že se to může ještě zhoršit.

V dubnu Národní klimatické centrum varovalo, že nad jižní a jihozápadní částí země a také nad typicky suchým pouštním terénem jižního Tibetu se očekávají vydatné deště.

READ  Jacob Zuma: Bývalý jihoafrický prezident se vzdává policii

Podle květnové zprávy Národního klimatického centra Čína zaznamenala v loňském roce průměrné roční srážky 672,1 mm, o 6,7 % více než obvykle. Zpráva dospěla k závěru, že proměnlivost počasí v Číně se zhoršuje, zejména pokud jde o intenzitu dešťových srážek v letních měsících.

Rekordní srážky přicházejí uprostřed úsilí Číny vypořádat se se změnou klimatu.

Minulý týden tamní ministerstvo životního prostředí a životního prostředí oznámilo novou národní změnu klimatu strategie Vybudovat odolnost proti účinkům globálního oteplování do roku 2035. Plán se více zaměřuje na monitorování změny klimatu a jejích souvisejících dopadů, jakož i na vývoj systémů včasného varování a řízení rizik.

Podle oficiální tiskové agentury Xinhua bylo mezi 28. květnem a 11. červnem mezi 28. květnem a 11. červnem zasaženo záplavami a přívalovými dešti nejméně 1,1 milionu obyvatel provincie Ťiang-si na jihovýchodě Číny, zatímco v provincii produkující dřevo a bambus bylo zničeno 223 000 hektarů zemědělské půdy.

začátkem června, vysoký déšť V jižní Číně bylo zabito nejméně 32 lidí. V provincii Hunan produkující rýži bylo vážně poškozeno více než 2 700 domů a zničeno 96 160 hektarů zemědělské půdy.

vysoká pohotovost

Loni v létě bylo zabito 398 lidí ničivé povodně Rip centrum provincie Henan. Mezi mrtvými bylo 12 cestujících Potopení V ponořené lince metra. Provinční hlavní město Zhengzhou bylo svědkem nejvyššího počtu úmrtí v tom, co úřady popsaly jako „Jednou za tisíc let„Prší.

Státní úřady jsou od té doby ve stavu nejvyšší pohotovosti uprostřed rostoucích otázek o připravenosti čínských měst na nepříznivé počasí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.