Budova bývalé kontrolní pošty na Orlech hostí nový odbor územního plánování Brna – Brněnský deník

Budova bývalé kontrolní pošty na Orlech hostí nový odbor územního plánování Brna – Brněnský deník

Rada města Brna hodlá odkoupit budovu bývalého sídla České pošty na Orlech v centru Brna, jak schválilo zastupitelstvo 30. dubna.

Objekt má být centralizovaným místem pro přeměnu a účel budov městských úřadů v městských částech, pro zajištění konzistentního výkladu urbanistického plánu města a pro koordinaci rolí při zajištění řádného personálního zajištění stavebních úřadů. , což je pro úřady v jednotlivých obvodech problematické.

„Od rozhodnutí o zřízení nového centrálního stavebního úřadu od začátku července aktivně pracujeme na zajištění fungování Orlí 30,“ uvedl pro nemovitost radní města Brna Jiří Oliva. Česká pošta podle něj dala zelenou k prodeji tří svých administrativních budov (Orlí 30, Orlí 32 a Benešova 8) přímo městu Brnu za cenu 215 180 000 Kč.

Oliva vysvětlil výhody tohoto procesu: „Pro město by bylo velmi dobré, kdyby mohlo odkoupit budovy v okolí současné budovy magistrátu, kam by město mohlo umístit nejen centralizovaný stavební úřad, ale i některé další úřady. Přesto potřeba využít komerčně pronajaté prostory Pro občany města tím jistě ušetříte na budoucím nájemném Významným bonusem je realizace poštovních služeb města Brna na Orlech v podobě Posta Partner, kde si lidé vyřídí úřední. a poštovní záležitosti.

Pošta Partner byla založena Českou poštou za účelem poskytování poštovních služeb prostřednictvím soukromých dodavatelů. Smlouva mezi městem Brnem a Českou poštou o umístění jednoho z těchto zařízení v budově byla podepsána loni v únoru, přičemž magistrát je již schopen budovu odkoupit.

„České pošty nemají využití pro budovy v centru Brna,“ říká Martina Ivanová, ředitelka sítě poboček České pošty, „Pro nás je důležité, že zde působí partner Pošta, zvyšuje to komfort pro zákazníky, protože je to možné kde vyřizovat své poštovní záležitosti. Provozovatelem Posta Partner je město, nic mu tedy nebrání v prodeji budov.

READ  Konalo se Uzbekistán-české podnikatelské fórum

Budova musí být vyměněna do konce července; Do té doby jej bude pronajímat magistrát za 1 429 642 Kč měsíčně. Od 1. července začne fungovat nový odbor územního plánování a stavebního řádu, který následně přejde pod úřad.

Vidět víc

Mezitím probíhá úprava areálu pro nové oddělení. Dělníci natírali a vyměňovali podlahové krytiny, zatímco IT odborníci začali zavádět distribuci dat.

Potřebné práce včetně oprav, instalace kanceláří a nákupu referentských vozů vyjdou na několik milionů korun, celková částka bude vykázána na konci řízení.

Monumentální provozní budova na Orlech byla postavena pro policejní ředitelství v roce 1927 podle projektu architektů Jaroslava Grunda a Josefa Adolfa Salka. Po okupaci v březnu 1939 jej obsadila německá policie – nějakou dobu zde sídlilo i gestapo. V roce 1944 byla budova zasažena při bombardování města. V následujícím roce bylo po opravách v areálu zřízeno komunistické ředitelství národní bezpečnosti. Po sametové revoluci se z něj v posledních desetiletích stala pošta.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *