Česká inflace v dubnu vzrostla na 2,9 %.

Česká inflace v dubnu vzrostla na 2,9 %.

regionu dnes

Středa 15. května 2024, 10:15

Meziroční míra inflace v České republice vzrostla v dubnu na 2,9 % z 2 % v předchozím měsíci, ukázaly údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ), což je nejvyšší úroveň od prosince.

Meziroční růst cen přepravného se v dubnu zvýšil na 4,7 % z 3,5 % před měsícem. Energetické náklady byly o 3,3 % vyšší než loni, zatímco ceny potravin a nealkoholických nápojů pokračovaly v poklesu o 2,7 %.

Inflace u oděvů a obuvi se zmírnila (3,8 % vs. 5,3 %).

Meziměsíčně spotřebitelské ceny v dubnu vzrostly o 0,7 % a zrychlily se z 0,1 % v předchozím měsíci, uvedl pražský statistický úřad.

Podpořte Budapest Business Journal

Vybudovat žurnalistickou firmu hodno svého jména je nákladná záležitost. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží přinášet obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, pravdivé, přesné a beze strachu a přízně.

Novinové společnosti po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by se snížil jejich výkon. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany, své čtenáře.

Stejnou možnost chceme nabídnout i našim čtenářům. Chceme vás pozvat, abyste nám pomohli dodávat kvalitní obchodní časopis, který potřebujete. Stiskněte naše tlačítko podpory BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často budete své příspěvky posílat.

READ  Dr. Janet Dossellová přebírá z České republiky Fulbrightovu americkou stipendijní cenu za výuku / výzkum

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *