Olympijský basketbal-američtí muži padli do Francie při první prohře od roku 2004

Napsali Chris Gallagher a Omar Mohammed

Saitama, Japonsko (Reuters) – Americký mužský basketbalový tým utrpěl v neděli porážku 83: 76 z rukou Francie. Poprvé prohrál od roku 2004 na olympijských hrách a pošesté v historii turnaje.

Francouzi rozrušili americké muže, když se naposledy setkali ve čtvrtfinále mistrovství světa FIFA 2019, a znovu získali svůj počet v první den skupinové fáze v Saitama Super Arena, což je maximum 28 bodů od Evana Forniera.

„Bylo to dobré, bylo to dobré,“ řekl Fournier agentuře Reuters.

Američané v první polovině zahájili dobrý start, vedli 45: 37 na konci své obranné schopnosti, ale Francie se v katastrofální třetí čtvrtině ujala vedení 25: 11.

Tým USA se ve čtvrtém čtvrtletí vrátil ke krátkému vedení, ale Francouzi se nevyhnuli svému prvnímu olympijskému vítězství nad Spojenými státy.

Spojené státy byly vždy týmem, který vyhrával basketbal – nyní drží 139: 6 a od vstupu do olympijského programu v roce 1936 získal 15krát zlato – se svými hvězdami nabitými řadami NBA se chlubí hlouběji než kterákoli jiná země.

Jejich nejnovější podoba však naznačovala, že dosažení vrcholu pódia nebylo tak snadné jako v minulosti, poté, co tento měsíc upustily od dvou přímých exhibičních her, což způsobilo překvapivou ztrátu Nigérii, která se umístila na 22. místě na světě.

Uspořádání brzdila absence hráčů kvůli play-off NBA koncem tohoto roku a pozdní přestup kvůli zkouškám a zranění COVID-19.

(Zpráva Omar Mohammed; Další zpráva Chris Gallagher; Úpravy Kenneth Maxwell a Karisma Singh)

READ  České vládní škrty čekají na druhou injekci COVID na očkování

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *