Trump omylem potrestá italského majitele restaurace Zahraniční politika Spojených států

Trump omylem potrestá italského majitele restaurace  Zahraniční politika Spojených států

Italský majitel restaurace jej dříve omylem zařadil na sankční seznam USA Donald Trump Opustil prezidentský úřad a popsal poslední dva měsíce jako „noční můru“.

V případě mylné totožnosti byly uvaleny sankce na Alessandra Pazzoniho, který vlastní restauraci a pizzerii ve severní Itálii, v rámci zásahu Trumpovy vlády proti venezuelské ropě na černé listině.

Ministerstvo financí USA také omylem na černé listině uvedlo SeriGraphicLab, firmu zabývající se grafickým designem, kterou na Sardinii vlastní další muž jménem Alessandro Bazzoni. Majitel firmy na Sardinii potvrdil, že jeho společnost byla v lednu nesprávně sankcionována, ale odmítl to dále komentovat, když ho v pátek kontaktovali noviny The Guardian.

V roce 2019 uvalila Trumpova vláda sankce na … VenezuelaStátní ropná společnost Petroleos de Venezuela (PDVSA) se snaží vynutit rezignaci prezidenta Nicolase Madura, kterého USA v roce 2018 obvinily z korupce, porušování lidských práv a podvodného znovuzvolení. Trump v poslední den svého působení v úřadu uvalila sankce na síť ropných společností a přidružených osob PDVSA.

Bazzoni, majitel restaurace, zjistil, že jeho název společnosti – AMG SAS Di Alessandro Bazzoni & C – byl na černé listině během návštěvy své banky 19. ledna, den před Trumpovým odchodem z funkce, a nový americký prezident Joe Biden, složil přísahu. v.

„Když jsem slyšel, že moje kontrolní účty byly zakázány, myslel jsem si, že to byl vtip,“ řekl Pazoni Corriere della Sera. „Pro nás majitele restaurací to jsou opravdu těžké časy a poslední věcí, kterou jsem potřeboval, bylo zablokování mých účtů.“

Bazouni pro noviny řekl, že problém vyřešil sám „zadáním mých údajů na digitální platformu pro vládu USA“. Dodal: „Když jsem tam byl, mohl jsem získat vízum do roku 2023.“

READ  Modi říká, že cílem Indie je stát se do 25 let rozvinutou zemí

v Aktualizovaný seznam Na webu amerického ministerstva financí ze dne 31. března byly dvě italské společnosti odstraněny z černé listiny. Úředník ministerstva financí agentuře Reuters řekl, že si oddělení uvědomilo, že společnosti vlastní různé osoby ze společnosti Al-Bazouni, která je v lednu dostala na černou listinu.

Majitel restaurace tvrdil, že nedostal žádnou omluvu. „Ale to není problém,“ řekl Corriere. „Důležité je, že odstranili mé jméno z tohoto seznamu.“ „Děkuji nové vládě USA za kompetence, do které vstoupila.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *