Řecko hlásí nárůst počtu případů COVID-19 po týdnech poklesu

ATÉNY (Reuters) – Řecko v úterý informovalo o nárůstu denních infekcí koronaviry a nastínilo plány na opětovné zavedení omezení po několika týdnech nízkého počtu případů, které přiměly úřady zrušit většinu omezení spojených s onemocněním COVID -19.

Úřady veřejného zdraví hlásily v úterý 1 797 nových případů denně, což je více než dvojnásobek úrovně 801 případů hlášených v pondělí, čímž se celkový počet infekcí zvýšil na 429 144. Úmrtí související s COVID dosáhla 12 754.

Řecko, které se do značné míry spoléhá na cestovní ruch, zrušilo většinu omezení cestování a volného času a zrušilo pravidla pro nošení roušek venku, protože případů ubývá.

Zdravotní experti ale vyjádřili obavy z koronaviru a nakažlivějšího typu Delta poté, co v posledních dnech začaly infekce opět stoupat.

Mnoho nových pozitivních testovacích případů jsou mladí lidé a souvisejí se zábavou, a tak se úřady rozhodly později v tomto týdnu znovu zavést omezení pro restaurace, noční kluby a bary, uvedl v úterý vládní úředník.

„Od 8. července budou restaurace, bary, kluby a zábavní podniky fungovat pouze se sedícími zákazníky a v souladu s legislativními kapacitními pravidly,“ řekl na tiskové konferenci náměstek ministra pro ochranu občanů Nikos Hardalias.

Hardalias uvedl, že narušitelům by také hrozily vysoké pokuty, včetně pozastavení jejich činnosti.

„Tato mimořádná opatření jsou zaměřena na omezení šíření viru v mladším věku, abychom si všichni mohli užít volnější léto, ale hlavně bezpečné léto,“ dodal.

Plně očkováno je zatím asi 38% způsobilé řecké populace a vláda zavedla pobídky, které mají povzbudit více lidí, aby dostali šanci, včetně peněz a bezplatných mobilních dat pro mladé lidi, protože chce tuto sazbu zvýšit alespoň na 70% do podzimu.

Odstávka od listopadu stála řeckou ekonomiku v důsledku desetiletí trvající krize několik miliard eur. Vláda uvedla, že kvůli pandemii by ekonomiku znovu nezastavila, pokud by byla určena pouze k ochraně neimunizované menšiny. Přečtěte si více

READ  Ukrajina protestuje proti promítání ruských filmů na českém filmovém festivalu

(Krycí) Angelique Kotanto, Úpravy William MacLean

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.