Tisíce uprchlých povodněmi v táborech Rohingů v Bangladéši

Celkový pohled na zaplavenou oblast po silných monzunových deštích v Cox’s Bazar, Bangladéš, 27. července 2021 na této fotografii pořízené 27. července 2021. Arakan Times/Via Reuters

30. července (Reuters) – Silné monzunové deště způsobily sesuvy půdy a bleskové záplavy v uprchlických táborech, které tento týden vytlačily tisíce rohingských muslimů v jihovýchodním Bangladéši, uvedla v pátek OSN a další představitelé, přičemž se očekávají další silné deště.

alespoň Šest RohingůMamunur Rashid, okresní ředitel, uvedl, že včetně tří dětí zemřelo při sesuvu půdy a záplavách, zatímco 15 Bangladéšanů bylo zabito a více než 200 000 uvízlo v důsledku povodní v Cox’s Bazar.

Téměř milion Rohingů žije v přeplněných táborech v pohraniční oblasti Cox’s Bazar, největší osady pro uprchlíky na světě, poté, co v roce 2017 uprchl z vojenského zásahu v sousední Myanmaru.

Uprchlíci většinou žijí v chatrčích z bambusu a plastových fólií, které lpí na strmých kopcích. Televizní záběry ukazují zaplavené domy a bahnitou vodu stékající po schodech a stráních. Děti si hrají ve vodě na úrovni hrudníku.

“Je to jako noční můra,” řekla Rohingya Rukia Begum. „Takové záplavy jsem v táborech neviděl čtyři roky. Když přišla voda, nikdo z mé rodiny nebyl doma, aby mi pomohl. Byl jsem sám, ale své věci jsem si mohl odnést na bezpečnější místo. Teď zůstávám s někým rodina jiného. “

Záplavami bylo „postiženo“ více než 21 000 uprchlíků, zatímco téměř 4 000 úkrytů bylo poškozeno nebo zničeno, uvedl UNHCR.

Řekla, že více než 13 000 lidí bylo nuceno přestěhovat se do táborů, zatímco tisíce zařízení, včetně zdravotních klinik a latrín, byly poškozeny. Přístup byl ztížen poškozením silnic, chodníků a mostů.

Záplavy se pravděpodobně ještě zhorší.

“V příštích několika dnech se očekávají silné deště, takže výzev bude pravděpodobně přibývat,” řekl Manuel Marx Pereira, zástupce vedoucího mise v Bangladéši při Mezinárodní organizaci OSN pro migraci.

READ  Fauci říká, že Američané mohou nosit masky několik měsíců

Uprchlíci, z nichž se mnozí stále vzpamatovávají z lesních požárů, které pustošily tábory v březnu, uvedli, že sesuvy půdy a zaplavení levých domů „zcela zasypaných bahnem“.

„Nějak se moje rodina může evakuovat,“ řekl Abu Siddiq, který žije v uprchlickém táboře Balukhali. “Bahno, které sestoupilo z kopce, se dostalo do mého domu … Všechny naše věci uvnitř jsou pokryté bahnem.”

(Romy Paul hlásí). Editace Nick McPhee

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *