Renewal 1-Czech Gourney si klade za cíl porazit dividendy a rozdělit výdělky

(CEO přidává komentáře, další přehled, strategie)

PRAHA 10. února (Reuters) – Český poskytovatel půjčky Komorsky Banka ve středu vykázal čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí nad očekávání, s nižšími rezervami, než se očekávalo během epidemie Kovit-19.

Většinou vlastněná banka, třetí největší v České republice a vlastněná francouzskou společností General Society, předpovídá riziko svého rizika a odráží rezervu na ztráty z dluhu, která do roku 2021 mírně poklesne.

Příjmy z tohoto roku by se měly stabilizovat po 9% poklesu v roce 2020.

Banka s kapitálovou přiměřeností 22,3% je výrazně nad regulačním minimem a hodlá obnovit dividendy, jakmile to regulační orgány povolí, přičemž diskuse by měla začít v březnu.

Česká národní banka (CNP) uvedla, že po výsledcích roku 2020 bude konsolidovat omezení podílu na zisku a individuálně vyhodnotit dividendové plány.

Čistý zisk společnosti Gomer Banga za celý rok klesl v roce 2020 o 45% na 8,16 miliardy USD (384,60 milionů USD). Čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí klesl na 2,07 miliardy korun, čímž překonal průměr Reuters ve výši 1,72 miliardy korun.

Rizikové výdaje banky ve čtvrtletí dosáhly 1,17 miliardy korun, což bylo méně, než se očekávalo. Poměr nesplácených půjček dosáhl 2,6%.

Čistý bankovní příjem poklesl o 10%, z toho čistý úrokový výnos poklesl o 11%, zatímco úrokové sazby zůstaly nízké.

Komarni Banga uvedl, že lze očekávat stagnaci výnosů v roce 2021 s pokračujícím tlakem na úrokové výnosy. V pokročilých ekonomických činnostech by měl být čistý poplatek vrácen středními jedinými číslicemi.

V listopadu stanovila banka strategický plán na posílení výnosů a služeb digitálního bankovnictví v nadcházejících letech. Největší část investice by měla přijít letos.

Český trh pod nadvládou bank v zahraničním vlastnictví vidí potenciální konsolidaci. Tým PPF českého miliardáře Petera Kelnera se snažil ovládnout Monetta Money Bank prostřednictvím nabídky akcií a sloučit banku s její jednotkou Airbank.

READ  Česká republika může znovu zavést omezení nelegální migrace na své hranici se Slovenskem

John Juselka, generální ředitel společnosti Commerney Banga, uvedl, že banka je otevřená akvizicím.

„Věříme, že dokážeme dosáhnout toho, co plánujeme udělat s organickým růstem, a přitom mít oči otevřené pro příležitosti růstu minerálů na silnici,“ řekl.

$ 1 = 21,2170 Jason Howettův český korunový výpis; Zkompiloval Devika Siamnath

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *